Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce çevre sonra turizm

Giriş Tarihi: 2.7.2013
Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Türkiye'ye gelen turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 8 oranında artış olduğunu söyledi. Arıcı, bu rakamı 2013 yılı itibariyle yüzde 11'e çıkarmak istediklerini kaydetti. Arıcı, Antalya bölgesinde turizme yönelik yatırımlarla ilgili Manavgat'ta bilgilendirmeler yaptı.

50 MİLYAR DOLAR

2023 Türkiye Vizyonu kapsamında ülkeye gelen turist sayısının 50 milyon, turizm gelirlerinin de 50 milyar dolar olmasını beklediklerini belirten Arıcı, 2012 yılı turizm gelirlerinin ise 30 milyar dolar olduğu bu sene yüzde 4'lük artış beklediklerini kaydetti. Turizm Bakanlığı olarak ülkeye daha fazla turist gelmesi için çevre yatırımlarına özel önem verdiklerini belirten Arıcı, çevre korunmadan turizmin olmayacağını söyledi.

DÜNYA MARKASI

Arıcı, "Çevre korunmadan turizm olmaz. Bakanlık olarak çevre ve doğal kaynakların korunmasına yönelik çalışmalara özel önem veriyoruz. Çevremizi korursak, denizlerimizi korursak bölgemize daha fazla turist gelir. MATAB'ın çalışmalarına destek vereceğiz. Bölgeyi dünya markası yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce çevre sonra turizm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN