Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın cinayetleri 'mercek' altında

Pompalı tüfekle Zübeyde Ediz'i öldüren zanlı Mersin'de yakalandı. Antalya Valisi Öztürk, Manavgat'ta son 3 ayda 4 kadın cinayetini işlenmesini masaya yatırdıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesinde pompalı tüfekle Zübeyde Ediz'i öldüren zanlının Mersin'de yakalandığı, son dönemde ilçede yaşanan kadın cinayetleri konusunda özel çalışma yapılmasının planlandığı açıklandı. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Manavgat'ta son olarak geçtiğimiz günlerde bir kadının pompalı tüfekle öldürüldüğünü, bu olayın son 3 ayda 4'üncü kadın cinayeti olduğunu belirtti.

MANAVGAT MASADA

Yasalar kapsamında bu tür olaylara karşı güvenlik önlemleri alındığını dile getiren Öztürk, "Mahkemeler koruma kararı alıyor ancak olay gece yarısı yaşanabiliyor. İnsanların kötü niyetli olduklarını da düşünmek lazım. Manavgat'ta 4 kadın cinayeti dikkatimizi çekti. Manavgat'taki bu konuyu özel olarak masaya yatırdık" dedi. Manavgat'ta pompalı tüfekle Zübeyde Ediz'i öldürdüğü ileri sürülen imam nikahlı eşi M.D'nin Mersin'de yakalandığını söyleyen Vali Öztürk, sadece Nisan ayında öldürülen Yeliz Tek cinayetinin failinin yakalanamadığını, bu konuda da çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

GÜVENLİK ZAAFI KUŞKUSU

Bir gazetecinin "Emniyet konusunda tedbirsizlik olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna Vali Sebahattin Öztürk, Antalya'da yeni göreve başladığını hatırlatarak, "Evveliyatını bilmediğim için bu konuda bir şey söyleyemiyorum ama arkadaşlar gerekli tedbirleri alacaklar. Bir değişiklik gerekirse de yaparız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın cinayetleri 'mercek' altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN