Şimdi çeyrek altın almayın tavsiyesi

Kuyumcular Odası Başkanı Erdem, talep çok fazla olduğu için toptancıların çeyrek altına kar marjı uyguladığı uyarısı yaptı

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Altın fiyatlarının düşmesiyle küçük yatırımcının hücum ettiği çeyrek altına olan ilgi, 3.5- 4 kat arttı ama talep yerine getirilemeyince satışlar aynı kaldı. Herkesin çeyrek altına yönelmesiyle fiyatların arttığını ve küçük yatırımcının şimdiki fiyatlar yüzünden ileride beklediği karı yapamayabileceği uyarısını yapan Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ferda Erdem, "İstanbul'daki tedarikçiler çeyrek altını stoklayıp aşırı taleplerden dolayı ekstra 10 TL civarında kar marjı koyuyor. Şu anda 1 gram altın 76 TL iken 2013 basımı 1.75 gram çeyrek altın fiyatı 143 TL oldu. Oysa yarım, tam altın, gram altın ve bilezikte bu kadar rağbet olmadığı için fiyatları normal seyrediyor. Küçük yatırımcılara 1, 1.5 ay çeyrek altın almamalarını tavsiye ediyorum" diye öneride bulundu. Davetlisi olduğu bir düğünde kullanmak için eşinin kendisinden çeyrek altın istediğini ama bulamadığını anlatan Oda Başkanı Erdem, "Eşime çeyrek altın bulamadığımı söyleyince benimle dalga geçti. Bir kuyumcu arkadaşı aradım, önümüzdeki günlerde yapılacak bir düğün için ayırdığı çeyrek altını bana ödünç verdi" diye konuştu.

BİZ DE ZARAR EDİYORUZ

Geçen yıl bu zamanlarda günde 1 kilo çeyrek altın satılırken bu yıl 3.5- 4 kat daha fazla talep olduğunu açıklayan Erdem, Antalya merkezindeki 450 kayıtlı kuyumcu esnafının çeyrek altın satışından zarar ettiğini söyledi. Talebi karşılamak için yüksek fiyattan altın tedarik ettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi çeyrek altın almayın tavsiyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN