Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail pazarında fark kışın hissedilecek

İsrail pazarında "özür" sonrası artış sürüyor. Antalya'da son üç yılın zirvesine çıkılırken asıl farkın kış sezonunda hissedileceği belirtildi

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Antalya için kritik bir pazar olan İsrail'le, son 5 yılda büyük krizler yaşandı. Son olarak bu yıl İsrail'in resmi olarak 22 Mart'ta özür dilemesiyle, yeniden normale dönüş sinyalleri verilirken, İsrail pazarıyla ilgili de büyük bir beklenti oluştu. Bu beklentiler Nisan ayında boş çıkarken, gelen İsrailli turist sayısında sadece yüzde 2 artış yaşandı. Ancak ilk ciddi hareket Mayıs'la birlikte gerçekleşti. Mayıs'ta, İsrail'den gelen turist sayısı yüzde 64 artarak 6 bine dayandı. Artış Haziran'da da sürdü ve bu ayda İsrail'den gelen turist sayısı yüzde 162 arttı.

KIŞ SEZONUNU BEKLE

Yılın ilk 6 aylık döneminde ise İsrail'den gelen turist sayısı yüzde 59 artarak 23 bin seviyesine ulaştı. İsrail'den Türkiye'ye en fazla turist getiren seyahat acentelerinden olan Belmando Travel'ın Yönetim Kurulu Üyesi Koray Turan, siyasi krizin bitişinin etkisinin kış sezonunda hissedileceğini açıkladı. İsrail pazarının en önemli farklılığının, operasyonların sadece yaz sezonuyla sınırlı olmaması ve kış aylarında da uçuşların devam etmesi olduğunu vurgulayan Koray Turan, "Kriz döneminde kış aylarında uçuş durmuştu. Bu yıl kış sezonunda uçuşlar tekrar başlayacak. Kasım ayından başlayarak, ölü sezonda İsrail pazarındaki hareketlilik hissedilecek" dedi.

YAZ SEZONU BEKLENTİSİ HAYAL
İsrail pazarıyla ilgili büyük beklentiye girmenin doğru olmadığını ifade eden Turan, İsrail'de yurtdışı uçuş gerçekleştiren tur operatörlerinin planlarını Yunanistan rotası üzerine planladığını söyledi. Turan, "Ciddi bir hareketlenme var. 100 binlerce turistin gelmesi hayalcilik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail pazarında fark kışın hissedilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN