Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sel suları yıktı Özel İdare yaptı

Giriş Tarihi: 4.7.2013

2011'in Aralık ayında sel nedeniyle büyük hasar gören Haskızılören köyünün altyapısı Özel İdare'ce yenilendi

Antalya'da 2011 yılının Aralık ayında meydana gelen sel felaketi nedeniyle büyük hasar gören Serik ilçesine bağlı Haskızılören köyünün altyapısı İl Özel İdaresi ekiplerince yeniden yapıldı. Sel anında ve sonrasında bölge halkının yardımına koşan Antalya İl Özel İdaresi ekipleri bir yandan kapanan köy yollarını açarken diğer yandan da acil ihtiyaçların karşılanması için büyük çaba gösterdi.

İÇME SUYU TESİSLERİ
Sel suları, 4 belde ve 27 köyün faydalandığı grup içme suyu tesislerini, kullanılamaz hale getirdiği için KÖYDES programına alındı. Memba yolu ve sanat yapıları tamamlanarak çeşitli çaplarda 8 bin 600 metre boru hattı döşenerek içme suyu sorunu çözüldü. Yaşanan sel felaketi nedeniyle, Küçükaksu çayı üzerinde ki Akçapınar köprüsü, Haskızılören köyündeki Pınargözü ve Sindisuyu köprülerinin bağlantıları kesildi. Köprülerin her biri Antalya İl Özel İdaresi'nin hazırladığı projeler ve KÖYDES ödeneği ile yaptırılarak hizmete açıldı.

YOL STANDARDI YÜKSELDİ
Sel suları başta grup köy yolları olmak üzere bölge ulaşımını da etkilemiş ancak olayın yaşandığı gecenin sabahı bütün iş makineleriyle harekete geçen Antalya İl Özel İdaresi kapanan yolları açarak ulaşımın sağlanmasına öncülük etmişti. Daha sonra grayderli bakımdan sonra stabilizesini tamamlamıştı. Asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte de Akçapınar, Hacıosmanlar, Hasgebe ve Haskızılören köylerini, Gebiz'e bağlayan grup köy yolları modern ulaşım ağına dönüştürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sel suları yıktı Özel İdare yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN