Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Repertuar için tarama başladı

Giriş Tarihi: 6.7.2013

Repertuar Kurulu toplantısında 300 eser taranıyor. ADT bu sezon 6 yeni oyun belirleyecek

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde yapılan ve tüm devlet tiyatrosu müdürlerinin katıldığı Repertuar Kurulu toplantısından dönen Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Selim Gürata, 2013- 2014 sezonda sahneleyecekleri 6 eseri belirlemek için edebi kuruldan geçen 300 eser'i incelemeye başladı. Yeni sezon oyunlarını Temmuz sonuna doğru genel müdürlüğün açıklayacağını belirten Gürata, aynı gösterinin aynı sezonda başka bir DT salonunda sahnelenmemesi için çalışılacağını söyledi.

YAŞAR KEMAL'İN 'TENEKE'Sİ
Üç yıldır Yaşar Kemal'in ünlü eseri 'Teneke'yi sahnelemek istediklerini belirten Gürata, bu yıl Teneke'yi Ankara DT'nin de istediğini söyledi. Gösteriyi sahneleme önceliğinin Ankara DT'ye verildiğini ama karşılığında bir hafta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde bu oyunun sahnelenmesi konusunda söz aldıklarını söyledi.

FESTİVAL PROGRAMI

Toplantıdan yeni bir gelişme olarak Uluslararası Antalya Devlet Tiyatroları Festivali'ndeki gösteri repertuarını kendilerinin belirleme önceliğini aldıklarını duyuran Gürata, böylece Antalyalıların tercih edeceği ülkelerin gösterilerinin getirileceğini söyledi.

YENİ KADRO ALAMIYORLAR

Emekliye ayrılan usta oyuncu Esen Özman ve önceki yıllarda İstanbul DT'ye tayin olan Mehmet Şahin gibi oyuncuların boşluğunu yeni kadroyla dolduramayacak olan topluluk, bunun yerine misafir sanatçı kadrosuna 3 isim daha ekleyebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Repertuar için tarama başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN