Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gül Vadisi'ne onay

Giriş Tarihi: 8.7.2013
Isparta'da uzun bir süreden beri tartışma konusu olan Gül Vadisi Projesi'nde tartışmalar sona erdi. Belediye Meclisi Temmuz ayı son oturumunda proje yeniden ele alındı.

ŞARTLI ONAY
Meclis'te, Isparta kamuoyunun da merakla beklediği Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile BAKA işbirliğinde SDÜ yerleşkesi içine yapılması planlanan Gül Araştırma ve Geliştirme Merkezi çalışmalarının başlanılması planlandığından söz konusu alanın İmar Planına Gül Vadisi olarak işlenilmesi teklifi görüşüldü. Teklif, talep edilen alanda yapılacak her türlü proje için özel sektör ile ekonomik anlamda yarışır şekilde hiçbir ticari faaliyet fonksiyonu bulunmaması kaydı ile oy çoğunluğuyla kabul edildi.

GÜL'E İZİN
Gül Vadisi meclisten geçerken yeni bir tartışma da beraberinde geldi. Bazı Meclis üyeleri ticari işletmelerin olmamasında hem fikir olduklarını ancak burayı ziyaret eden insanlar için hediyelik eşya, parfümeri ya da gül ürünlerinin satışının yapıldığı bir yer olması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı. Konunun ilerleyen günlerde mecliste görüşülerek yeniden ele alınıp izin verilebileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gül Vadisi'ne onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN