Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkese eğitimli köpek

Sahipsiz hayvanlar barınağındaki köpeklere bin lira değerindeki temel eğitimi verecek olan belediye, isteyen herkese ücretsiz köpek verecek

Giriş Tarihi: 11.7.2013
Çoğunluğu evcil hayvanken sokağa bırakılmalarıyla hayvan barınaklarına mahkum olan köpeklere 1000 TL değerindeki temel eğitim verilerek, isteyenlere hediye edilecek. Büyükşehir Belediyesi'nin ACAT işbirliğiyle yürüttüğü Elimi Tut adlı proje kapsamında Almanya'da eğitimden geçenler adına ACAT Genel Sekreteri Orkun Orman, 45 kişilik İtfaiye Daire Başkanlığı, Veteriner Şube ve gönüllü arama kurtarma kuruluş üyelerine bildiklerini aktardı. Sahipsiz köpekleri sahiplendirmek amacıyla giriştikleri projenin giderek büyüyerek afetlerde kullanılan arama köpeği yetiştirme ve birlikte çalışma aşamasına kadar gelindiğini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Yıldız Oral, "Zavallı köpekleri nasıl sahiplendiririz derken bu iş buraya kadar geldi. Barınaklarımızdaki köpeklere temel eğitimini vererek isteyenlere hediye edebileceğiz" diye konuştu.

İNSANLAR DA EĞİTİLMELİ
Barınaktan 2 tane köpeği sahiplendiğini ama ilgilenemediğini belirten Oral, "Köpek kadar uyumlu bir yaşam için sahibinin de eğitilmesi gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkese eğitimli köpek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN