Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Esas kral şimdi cısçıplak!

Giriş Tarihi: 13.7.2013
En sonunda kim değinecek diye beklerken açıklama Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Bekir Kumbul'dan geldi. Kumbul, Sabah Akdeniz'e verdiği röportajda Antalya'nın 4.5 yıldır kanayan yarasına neşteri vurmuş ve "Hoca gerdikçe kent kaybediyor" ifadesinde bulunmuş.
Hani bir zamanlar velinimeti, yani kendisini o makama taşıyan Deniz Baykal için "Kral çıplak, cısçıplak" diyen malum şahıs için bir anlamda eski Başkan Kumbul'da "Kral çıplak" demeye getirmiş. Örtüyü üzerinden çekince Antalya'nın 2009 Mart'ından beri hükümetten alması gereken şeyleri neden alamadığını ortaya çıkarmış.
Kumbul'un açıklaması son derece doğru ve mantıklı, normal insanların bu kent için yapması gerekenleri yapmaması hasebiyle Antalya'nın son 4.5 yılda neler kaybettiğini açıkça dile getirmiş.
Kendisi de Antalya'da bir dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş olan Kumbul, zatı muhterimin merkezi hükümetten alması gereken şeyleri alamadığına dikkat çekerek, "Neden? Çünkü kavgalı geçiyor. Olmamalı" deyivermiş.
Mevcut belediye başkanının sürekli hem Ankara'yı hem de Antalya'yı sürekli gerdiği şeklinde konuşan Kumbul, "Gerginlik devam edince eksileri hep kente yansıyor.
Buna bir çözüm bulunmalı"
diye sözlerini sürdürmüş.
Kumbul'un bu açıklamalarını CHP'lilerin nasıl karşılayacağını bilmiyorum ama, (işin içinde parti siyaset var, belki kol kırılır yen içinde kalıra yatabilirler) partili partisiz kentin çoğunluğunun katılmaması mümkün değil. Çünkü bu gerginliğin çilesini 4.5 yıldır tüm Antalyalılar çekiyor.
Bekir Kumbul, akil bir CHP'lidir, sözünü budaktan sakınmaz. Antalya sevgisi malum şahıs ile kıyas edilmeyecek ölçüdedir. Egosu kişiliğinin önüne geçmeyen bir yapıya sahiptir. Çok olağanüstü şartlarda görev yaptığı zamanlarda bile içinde bir 'eziklik' hissetmemiştir. Ancak bu dönem Kumbul'un tam tersi bir kişiliğe sahip bir belediye başkanı ile tanıştık. İkisi de CHP'li olmasına rağmen arada dağlar kadar fark olduğuna müşahede ettik. Ceremesini de bu kent çekti.
Neler kaybettik neler… Hizmette devamlılık esastır düsturu ayaklar altına alındı.
İnat, gerginlik ve inkar kavramları geçerli kılındı, sonuçta gözle görülür bir eser ortaya çıkmadı. Antalya, bu dönemde yerinde sayarak, 10 yıl geriye gitti. Kaçırdığımız dünya çapında organizasyonlara mı yanalım, vatandaşa diretilen abuk sabuk işlere mi?
Gerçi bize göre abuk sabuk ama, zatı muhterem ve ekibine göre dünyanın en çağdaş işleri!
Geçenlerde belirtmiştim bir de kendisine ait olmayan yatırımları, (Kumbul ile başladık örneği onun üzerinden yapalım) kendi döneminde yapılmışmış gibi göstermesi de ayrı bir vaka.
Mesele köylere yapılan ve yapılmakta olan şu andaki yatırımlar Bekir Kumbul döneminde alınan krediler ile gerçekleşmektedir.
Akaydın bunu kendisine mal etmek gibi bir hinliğe soyunmuştur.
Şu anda sadece bir partili olarak dolaşan ve partisinin kendisine görev vermesi halinde hazır olması gereğine dikkat çeken eski Başkan Bekir Kumbul'un gözlemleri önemli ve üzerinde dikkatlice durulması gereken hususlardır.
Sonuçta Kumbul partisini düşünmektedir.
Ya diğeri?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Esas kral şimdi cısçıplak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN