Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek ile Sapan Twitter'da kapıştı

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan Twitter'da Başbakan'ın kızı ile ilgili yazınca büyük tepki çekti. Sapan'a en sert tepkiyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek gösterdi

Giriş Tarihi: 14.7.2013
CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Twitter hesabından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan hakkında söylemde bulununca sanal alemde büyük tepki çekti. Yıldıray Sapan'a en sert tepkiyi ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gösterdi. Başkan Gökçek, sabaha karşı 03.00 sularında attığı ilk tweette "Bu adam milletvekili. Ahlaksız ve seviyesiz yaklaşımın sahibi. Bu adamı tanımak ister misiniz?" diye yazdı. Gökçek attığı ikinci tweette Sapan'ın geçmiş yıllarda eşi Başak Sedef Sapan ile yaşadığı sorunları ve dayak olayını gündeme getirdi. Başak Sedef Sapan'ın eşinden şiddet gördüğü için Yıldıray Sapan'dan şikayetçi olduğu ifade tutanağını takipçileri ile paylaşan Gökçek, ardı ardına attığı tweetlerde şu açıklamalarda bulundu: "İfade Yıldıray Sapan'ın eşi Başak Sedef Sapan'a ait. Vicdansız, kadın döven sensin. Kayınvalidene sarkıntılık edeceğini söyleyen karın. Karına söven sen. Senden erkek olsa ne yazar."

HADDİNİ BİLECEKSİN

Yıldıray Sapan'a karşı ağır ifadeler kullanan Melih Gökçek, Sapan'a attığı 4'ncü tweette üslubunu daha da sertleştirip şunları söyledi: "Önce kendi pisliğini temizle sonra laf at. O söylediğin lafı büker böyle adama iade ederiz. Haddini bileceksin. Hadi yiğidim (!) Bir de bana gürlesene. Yedin lafları, aldın dersini. Adam olacaksın adam. Anladın mı?"

TWEETİ RİCAYLA SİLMİŞ

Gelen tepkiler üzerine Yıldıray Sapan, Sümeyye Erdoğan hakkında attığı tweet'i sildi. Sapan attığı tweet'i silme gerekçesi olarak da şu cümleleri takipçileriyle paylaştı: "Twiti Başbakanın 'insan' olan bir danışmanı rica ettiği için kaldırdım." Konu hakkında açıklamalarına bir başka twit ile devam eden Sapan, "Ancak isteyene özel olarak yine gönderebilirim özellikle küfür edip 'bak nasıl sildirdik' imaları yapanlara, üstelik detaylandırabiliriz de!" dedi.

BUNLAR HEP MAGAZİN

Telefonla ulaştığımız Sapan, sorulara yanıt vermek istemedi. Sessizliğini koruyan Sapan, "Benim magazinle işim olmaz. Siyaset soracaksanız, siyasetin her türlüsünü konuşuruz. Ama magazin benim işim değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek ile Sapan Twitter'da kapıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN