Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vekil Sapan'a herkes tepkili

Milletvekili Sapan'ın, Başbakan'ın kızına yönelik tweet'ine karşı tüm partiler ortak tepki gösterdi. CHP'nin tavrı olumlu bulundu

Giriş Tarihi: 15.7.2013
CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik twitter mesajına, iktidar-muhalefet tüm partiler tepki gösterdi. Sapan'ın sözleri, TBMM Genel Kurulu'nda parti ayrımı gözetmeksizin tüm partiler tarafından kınandı. Sapan'ın tweeti önce Ak Parti'nin kadın milletvekilleri tarafından kınandı. Ardından tepkiler ortak noktada buluştu. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP adına Başbakan Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'dan özür dilediklerini açıkladı. CHP Milletvekili Binnaz Toprak da CHP'li tüm kadın milletvekilleri adına bu sözü kınadığını açıkladı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da Sapan'ın ifadelerinin kabul edilecek sözler olmadığını söyledi.

OLAYI KINIYORUZ

Muhalefetin ortak tavır alarak Sapan'ın sözlerini eleştirmesi, Ak Partililer tarafından da olumlu karşılandı. Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, "Söz konusu milletvekilinden çok yakışıksız bir tweet var. Çok talihsiz bir beyan oldu. Olayı kınıyoruz. Bu sözlerin Antalya'dan çıkması ayrıca çok üzücü. Toplumsal uzlaşma, barış, kardeşlik, huzur, birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan'da bu tür gerginliklere yol açılmaması gerekiyor. Söz konusu milletvekilinin de sözlerimin arkasındayım tavrı yerine özür dilemesi gerekirdi" diye konuştu.

SÜREÇ GÖSTERECEK

Sözlerin çirkinliği kadar CHP'nin tavrının da o kadar olumlu olduğunu vurgulayan Köse, "Toplumdaki gerilimlerin düşürülmesi, aileye ilişkin hassasiyetin korunması bakımından CHP'yi tebrik etmek lazım. Tüm partilerin ve her kesimin gösterdiği ortak tavırdan sonra, umarım kimse bu tip yakışıksız bir ifadeyi kullanmaz" dedi. CHP Grup Başkanvekili Altay'ın Sapan hakkında gerekenin yapılacağı açıklamasına da değinen Köse, "Bu partinin iç meselesi. CHP kendi içerisinde bu konuda ne yaparsa, verdiği tepkideki samimiyeti ortaya çıkacak" diye konuştu.

SİYASİLER DİKKAT ETMELİ

Siyasetin düzeyli yapılması gerekti��ini vurgulayan Köse, "Toplumun gerilmemesi için toplumsal hassasiyetlere siyasilerin özen göstermesi gerekiyor. Siyasiler bunu gerçekleştiremezlerse, tabandaki teşkilat mensuplarının ve vatandaşın olaya bakışı çok daha marjinal oluyor" dedi. Köse, siyasilerin söylediği her söze dikkat etmeleri, attıkları her adımda iki kere düşünmeleri gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekil Sapan'a herkes tepkili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN