Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okumak isteyenlere binlerce kitap hazır

Giriş Tarihi: 16.7.2013

Manavgat Evrenseki Kültür Evi,'Oku Getir' kampanyası ile kütüphanesini halka açtı

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Evrenseki Kültür Evi, kütüphanesini vatandaşlara açtı. Evrenseki Kültür Evi Müdürlüğü, kültür evini ziyarete gelenlerin kitapla tanışması için 'Oku Getir' kampanyası başlattı. Kütüphanede 2 bin 500 kitap bulunduğu, kampanya kapsamında bu sayının 2 katına çıkarılacağı belirtildi.

OKUMA ALIŞKANLIĞI ARTMALI

Evrenseki Kültür Evi Müdürü Rukiye Barut, kitap okuma alışkanlığını toplumda yaygınlaştırmak için kütüphanelerini halka açtıklarını söyledi. Kampanyanın kütüphanelerindeki kitapların okurla buluşması açıldığını ifade eden Barut, "Kültür evini ziyarete gelenlerin kitapla buluşması için kütüphanemizi okur severlerin hizmetine sunduk. Gayemiz kültür evimizi gelen ve 10 asırlık Yörük-Türkmen hayatına ait 2 bin eseri görürken aynı zamanda kitapla tanışmasını sağlamak. Okurların kütüphanemizdeki kitapları evlerinde ve işyerinde okutan sonra başkalarının da istifade etmesi için geri getirmelerini bekliyoruz" dedi.

KÜLTÜR SERGİSİ DE AÇILDI

Evrenseki Kültür Evi, Ege ve Akdeniz bölgelerinde ormanlık alanlarda yaşayan ve geçimlerini ağaç işçiliğiyle sağlayan Alevi Türkmenlerin kullandığı eşyalar ve çalışmada kullandıkları aletler sergisi de açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okumak isteyenlere binlerce kitap hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN