Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev yatırımlar geliyor

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, dünyanın en iyi otelleri arasında gösterilen Gloria'yı artık bir zincir halinde büyütmeyi düşündüklerini belirti, İstanbul'da ve New York'ta otel için yer araştırdıklarını söyledi.

YATIRIM YETERLİ

Antalya Belek'teki Gloria Golf Resort zincirinin patronu Nuri Özaltın, Türkiye'de çok fazla golf kültürünün olmadığını, golf tesislerinin Avrupa'daki müşteriler için yapıldığını söyledi. Bölgedeki golf yatırımının yeterli olduğunu kaydeden Özaltın, "Antalya dışında Mersin Tarsus'ta 36 delikli golf sahası, bin 500 yataklı otel ve sağlık merkezi yatırımı düşünüyoruz fakat yatırımın önünde bazı engeller var" diye konuştu.

NE WYORK'A O TEL
Dünyanın en iyi otelleri arasında gösterilen Gloria otellerini artık bir zincir halinde büyütmeyi düşündüklerini dile getiren Özaltın, "Bu çerçevede İstanbul'da ve New York'ta otel için yer araştırıyoruz. Buralardaki oteller şehir oteli olacak. Uygun bir yer bulursak hemen yatırıma başlayacağız" dedi.

SPOR OTELİ 2014'TE
Özaltın,50 milyon dolara mal olacağı tahmin edilen Gloria Olympic Arena'nın inşaatının Antalya'da devam ettiğini ifade ederek, 2014 Eylül ayından itibaren işletmeye açmayı düşündüklerini söyledi. Gloria otelleriyle birçok ilki Türkiye'ye getirdiklerini, yine Türkiye için bir ilke imza atacaklarına dikkati çeken Özaltın, 105 bin metrekare alanda kurulacak Gloria Olympic Arena'da olimpiyatlara hazırlanan sporculara kamp imkanı sunmanın yanında, spor tutkunu her yaştan kişiye spor ve tatil imkanının bir arada sunulacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev yatırımlar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN