Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürültülü kriz geliyor

Giriş Tarihi: 20.7.2013

Gürültü denetimleri arttı. Geçen yılın denetim sayıları şimdiden aşıldı. Eğlence merkezleri ses sınırının düşük olduğunu belirterek isyan etti. Oteller de denetimlerden nasibini aldı

Turizm sezonuyla birlikte, gürültü denetimleri Haziran ayında başladı. Gürültü kirliliğine neden olan eğlence yerlerinin tespiti için ölçümlere başlandı. Şikayetler üzerine gerçekleştirilen denetimlerde, 5 desibel A ve 7 desibel B olan sınırı geçen işletmelere ceza yağdı. Eğlence mekanlarına 20 bin 317 lira, diğer işletmelere ise 6 bin 769 lira ceza uygulandı. Bu yıl geçen yıla oranla denetimlerin oldukça sıkılaştığı görüldü.

LARA VE KALEİÇİ
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, geçen yıl 166 işletmede denetim yaparken, bu yılın daha ilk yarısında denetim sayısı 154'ü buldu. Geçen yıl 11 işletmeye 251 bin 284 lira para cezası kesilen Antalya'da, bu yılın ilk yarısında 18 işletmeye 352 bin 822 lira para cezası kesildi. En yoğun denetimler, Eski Lara Yolu ile Kaleiçi'nde gerçekleşti. Otellerin de denetimlerden nasibini aldığı ve Boğazkent'te bir otelin de ceza aldığı öğrenildi.
DENETİMLER BUNALTTI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, 37'inci Meslek Komitesi Başkanı Bora Alkavuk, bu yıl denetimlerin önceki yıllara oranla çok daha fazlalaştığını vurguladı. Antalya'nın bir turizm kenti olması nedeniyle kentte çok sayıda eğlence mekanı bulunduğunu anlatan Alkavuk, "Denetimler bütün işletmeler için büyük bir sıkıntı" diye konuştu.

SINIR DÜŞÜRÜLMELİ

Gürültü sınırı olan 5 desibel A ve 7 desibel B oranlarının çok düşük seviyede olduğunu ifade eden Bora Alkavuk, "Bu seviyelerde eğlence merkezi işletilmesi mümkün değil. Bu gürültü seviyesiyle ancak satranç kulübü olur" diye konuştu. ATSO 37. Meslek Komitesi Bşakanı Alkavuk, sınırların makul seviyelere getirilmesi için girişimde bulunduklarını, bu konuda ATSO yönetimi ile de görüşme halinde olduklarını ve konuyu üst mercilere taşımak istediklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürültülü kriz geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN