Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böbrek hastası damada kayınvalideden hediye

İzmirli Mehmet Şavlı, Medical Park Antalya Hastanesi'nde Prof. Demirbaş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonla kayınvalidesinden nakledilen böbrekle yaşama yeniden tutundu

Giriş Tarihi: 21.7.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla 52 yaşındaki Hülya Bozkurt'un böbreği, 29 yaşındaki damadı Mehmet Şavlı'ya nakledildi. İzmirde yaşayan 29 yaşındaki Mehmet Şavlı'ya sürekli yorgun ve halsiz olduğu için gittiği hastanede kronik böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için böbrek nakli olması gerektiği söylenen Şavlı'ya birinci dereceden bütün yakınları böbrek vermek için gönüllü oldu. Ancak yapılan testlerde sadece kayınvalidesi Hülya Bozkurt'un böbreği uygun bulunarak, Bozkurt'tan alınan böbrek, damadı Mehmet Şavlı'ya nakledildi.

EŞİ 7.5 AYLIK HAMİLE

Kayınvalidesinin böbreği ile yaşama tutunan Mehmet Şavlı, 7.5 aylık hamile eşinin hastalığı yüzünden çok üzüldüğünü, fakat annesinin fedakarlığı ile hayata tutunduğu için de bir o kadar mutlu olduğunu söyledi. Ailesi ile birlikte kayınvalidesinin de kendisine hiç düşünmeden böbreğini bağışlamaya karar verdiğini vurgulayan Şavlı, en uygun aday olarak kayınvalidesinin belirlendiğini söyledi.

SAĞLIK VERMEK ÇOK GÜZEL

Murat Şavlı'nın eşi, Esra Şavlı da eşine böbrek bağışı için talebin annesinden geldiğini belirterek, ''Annem Mehmet'i damadı gibi değil hep oğlu gibi görmüştür. Ben olmasaydım da annem yine de böbreğini verirdi'' dedi. Hülya Bozkurt ise birine sağlık vermenin çok farklı bir duygu olduğunu söyleyerek, mutluluğunu dile getirdi.

ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, yaptığı açıklamada, ameliyatların başarılı geçtiğini, hem Hülya Boskurt'un, hem de Murat Şavlı'nın sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Demirbaş, Hülya Bozkurt'un damadına böbreğini bağışlayarak örnek bir davranış sergilediğini belirterek organ bağışının öneminin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böbrek hastası damada kayınvalideden hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN