Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz fidanlar meyvesini verdi

Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler, Gökkuşağı Serası Projesi kapsamında meyve ve sebze üretimine başladı, İlk hasat yapıldı

Giriş Tarihi: 21.7.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle hayata geçen, engellilere iş garantili mesleki eğitim kursu verilmesine yönelik, "Gökkuşağı Serası" projesi, ilk meyvelerini verdi. Antalya Engelli Bireyler Derneği'nin hazırladığı ve İŞKUR tarafından kabul edilen proje kapsamında, Antalya Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören zihinsel ve fiziksel engelli öğrenciler, kendi seralarında meyve ve sebze üretti. Çıplaklı'da bulunan merkezde açılan bahçıvanlık mesleki edindirme kursuna katılan 10 engelli, kendi yetiştirdikleri organik ürünleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'la paylaştı. Başkan Akaydın'ı ziyaret eden öğrenciler kavun, karpuz, domates ve biber gibi organik ürünlerden oluşan bir sepet hediye etti.

GURUR VEREN PROJE

Engellilere yönelik sosyal projelere her fırsatta öncelik verdiğini ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Akaydın, "Gençlerimizin yüzündeki bu mutluluğu, bizlere adanmış en büyük hediye olarak görüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz fidanlar meyvesini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN