Bakan Yazıcı'ya üç dosya

Giriş Tarihi: 23.7.2013

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (Itso) Başkanı Başdeğirmen, Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı'ya, gül ve elma ihracatında yaşanan sorunların raporunu sundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye genelindeki tüm oda ve borsaların başkanlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Toplantıya, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO)Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret Borsası (ITB) Başkanı Ahmet Adar, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Nuri Dirik birlikte katıldı. İftar yemeği sonrasında istişare toplantısı yapıldı.

ISPARTA'NIN SORUNU

Toplantı sonrası Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı ile bir araya gelen ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITB Başkanı Ahmet Adar ve YTSO Başkanı Nuri Dirik, Isparta'nın sorunlarını aktardı. Ispartalı oda başkanları adına konuşan ITSO Başkanı Başdeğirmen, Isparta Gümrük Müdürlüğü'nde yaşanan teknik ve altyapı sıkıntıları ile ihracatçıların karşılaştığı sorunları anlattı.

3 ÖNEMLİ KONU

Başkan Başdeğirmen, elma ve gül ürünleri için çeşitli ülkelerin uyguladıkları yüksek gümrük tarifeleri sorunun çözülmesini istedi ve elmaya yıl boyunca ton başına 100 dolardan az olmamak üzere destek talep etti.

TEŞVİK MAĞDURU

Isparta'nın teşvik mağduru olduğunu vurgulayan Başkan Başdeğirmen, ITSO tarafından hazırlanan üç adet raporu Bakan Yazıcı'ya sundu. Dosyaları alan Bakan Yazıcı raporları inceledikten sonra bu konuların ve hazırlanan raporların çok önemli konular ve çalışmalar olduğunu ve Bakanlık olarak konuyu ivedilikle değerlendireceklerini belirterek "Bayram sonrası Bakanlık makamında sizlerle beraber sonuca gidecek çalışmaları yapalım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yazıcı'ya üç dosya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN