Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayırseverlere çok ayıp ettİler

Korkutelili eğitim neferi hayırseverler, HEM açılışında kovulur gibi yerlerinden kaldırılınca ilçede kriz çıktı. Kaymakam Erkan Karahan, özür dilemek için işadamlarını ayağına çağırınca gönüllerini alamadı

Korkuteli'de hayırsever Sevim ve Cevat Soyiç çiftinin yaptırdığı Halk Eğitim Merkezi açılışında, ilçeye okullar yaptırmış hayırsever işadamları geç kalan protokole yer açmak için yerlerinden kaldırıldı. Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz tarafından davet edilen ve 18 derslikli okul yaptırmış İrfan Önal, 24 derslikli okul yaptırmış Yaşar Yalçın ve 16 derslikli okul yaptırmış Ramazan Yalçın, protokole yer açmak isteyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Topay'ın isteği üzerine yerlerinden kaldırıldı.

AÇILIŞI TERK ETTİLER

Olayı yerel gazetelere anlatan hayırsever işadamı İrfan Önal, "Hayırseverler burayı hemen boşaltıyorsunuz, Antalya'dan protokol geliyor" denilerek kaldırılmalarına alındıklarını dile getirdi. Bu duruma çok üzüldüklerini belirten Önal, "Bu resmen kovulmaktır. Bizi adam yerine, insan yerine koymadılar. Yerimden kalkarak açılış törenini hemen terk ettim. Benimle birlikte Ramazan ve Yaşar Yalçın da kalkıp gitti" diye olayı anlattı.

KAYMAKAM AYAĞINA ÇAĞIRDI

Geçen Cuma günü yaşanan bu olayın duyulması üzerine, Korkuteli Kaymakamı Erkan Karahan hayırseverleri özür dilemek için makamına davet etti. Ancak bu görüşme sonunda hayırsever işadamlarının gönlünü alamadı. Kaymakam ile yaptıkları görüşme sonunda hala kırgın olup olmadığını sorduğumuz Önal, "Kaymakam bizi ayağına çağırdı, 'bu iş uzamasa iyi olur' dedi. Ben de bu olayı duyan duydu zaten dedim. Herkes haddini bilsin. Emniyet müdürünün, eğitim müdürün, kaymakamın başımızın üstünde yeri var. Ama bizim burada bir kariyerimiz var. Herkes benimle dalga geçiyor. Memur sizi kovmuş diyor, gırgır geçiyorlar" şeklinde konuştu. Hayırseverin yaptırdığı yerden hayırseverlerin kovulduğunu belirten Önal, "Allah kabul etsin, yurt, okul yapmışım. Şimdi 24 derslikli yeni bir okul yaptırmak için arabamı, arsamı sattım. Şimdi okulu yaptırayım mı yaptırmayayım mı diye düşünüyorum. Vali bey 'hayırseverler bizim baş tacımız' diyor, adam bizi oradan kovuyor. Kaymakam şu olmuş bu olmuş diyor. Ben kırgınım. Toplantıya katılan ve benimle birlikte kovulmuş olan hayırsever arkadaşlarımın da kırgınlığı geçmedi" diyerek kırgınlığının sürdüğünü ifade etti.

GÖNÜLLERİNİ ALAMADIK

Hayırseverlerin kovulmadığını, ancak programda bir aksaklık olduğunu belirten Kaymakam Karahan ise, "Bir aksaklık olmuş, üzüntülerimizi dile getirdik. Hayırseverler bizim baş tacımız. Gönüllerini aldık diyemem tabii. İnşallah bundan sonraki programlarımızda böyle bir aksaklığa yer verilmez" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırseverlere çok ayıp ettİler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN