Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtarlardan Türel'e özlük hakkı teşekkürü

Giriş Tarihi: 26.7.2013

Türkiye'deki 55 bin muhtar adına Türkiye Muhtarlar Federasyonu, ödeneklerini yüzde 750 artış sağlayan Menderes Türel'e plaket verdi

Muhtarların özlük haklarını düzelten ve ödeneklerine yüzde 750'lik zam yapan yasanın hazırlayıcısı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'e, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, 55 bin meslektaşı adına teşekkür ziyaretinde bulundu. Ak Parti İl Başkanlığı'nda toplanan 100'e yakın muhtar da Türel'e teşekkür etti.

70 TL KALIYORDU

Muhtarların durumlarında 2005 yılına kadar bir gelişme olmadığını ve yüzde 100 zam yapan Ak Parti hükümetinin 120 TL olan ödeneklerini 240 TL'ye çıkardığını hatırlatan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, "O gün de hükümetimiz yüzde 100 zam yapmıştı ama sosyal güvencemiz eksik kalmıştı. Özlük haklarımızın çıkmasını Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel sağladı. Bugün Bağ- Kur ödendikten sonra elimizde 70 TL kalıyordu, şimdi 520 TL kalacak" şeklinde konuştu.

EMEĞİN kARŞILIĞI DEĞİL

Devletin imkanlarıyla muhtarların özlük haklarını en azami ölçüde vermeye ve haklarını iyileştirmeye çalıştıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Türel, "Maaşları 29 TL civarındaydı 2002 yılında. Son yaptığımız düzenlemeye kadar muhtarlarımızın ödenekleri 30 TL'lerden 420 TL'lere kadar yükseldi. Yani 10 yılda 15 kata yakın artış sağlandı. Yaptıklarınızın emeği para ile ölçülmez. Siz aslında gönüllülük esasıyla hizmet veren kişilersiniz. Bugün yapılan artışla muhtarlarımızın emeğinin karşılığı değil. Alacakları paranın emeklerinin karşılığı olacağını düşünmüyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlardan Türel'e özlük hakkı teşekkürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN