Evde diş tedavisi

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Antalya'da, geçirdiği felç sonucu yatağa bağımlı kalan ve ağız ve diş sorunu çeken Hüsniye Çınar, Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Hizmetleri biriminin tedavisi ile yeni dişlerine kavuştu. Mutluluğu yüzüne yansıyan ve aynaya bakan kadın, artık istediği yemeği yiyebilecek.

4 BİNİ AŞKIN HASTA

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Evde Sağlık Hizmetleri Birimleri 'Evinizde Yalnız Değilsiniz' sloganı ile çalışmalarını sürdürüyor. Evde sağlık hizmetleri yalnızca yatağa bağımlı, hareket kabiliyetini kaybetmiş, sağlık kuruluşuna gelemeyen ve ciddi sağlık sorunları yaşayan hastalara hizmet vererek hastaların yaralarına ilaç oluyor. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş, Evde Sağlık Hizmetleri'nden ülke genelinde 110 bin hastanın faydalandığını hatırlatarak, Antalya'da ise 4 bin 659 hastaya ulaştıklarını kaydetti. Taş, evinde yatalak ve sağlık kurumuna ulaşamayan hastaların Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerinin yaptığı tedavi ile sağlığına kavuştuğunu belirtti.

ÜCRETSİZ HİZMET
Evde sağlık hizmetlerinin Sağlık Bakanlığı'nın ücretsiz bir hizmeti olduğunu aktaran Taş, "Bu hizmeti yatağa bağımlı hastalar alıyor. Bu ayırıcı noktamızdır. Hastaları sistemimize kayıt altına alıyoruz. Hastalarımızın ihtiyacı ne ise onu yerine getiriyoruz. Yara bakımından sonda değişimi, pansuman, zaman zaman kalp hastalarının takibi, kan tahlilleri dahi yapıyoruz. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini de vermeye başladık. Hüsniye Çınar, hanımefendiyi ağız ve diş sağlığı merkezinde ağırlamak son derece zor. Diş hekimi arkadaşlarımız hastanın ayağına gelerek gerekli tedaviyi yaptı. Şimdi de protezleri takıldı. Tedavi küçük ama bu onun en büyük mutluluğudur" dedi.

ÖNCE AYNAYA BAKTI
Diş Hekimi Konur Alp Öztekin ve ekibi Çınar'ı evinde kontrol tedavi etti. Dişlerinin takılmasıyla büyük mutluluk yaşayan Çınar, aynaya bakmayı ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evde diş tedavisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN