Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tepki çeken isim

Giriş Tarihi: 28.7.2013

Antalya'da bir mezarlığa Atatürk isminin verilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. İsmin değiştirilmesi için sosyal medyada kampanya başlatıldı

Antalya'da bir mezarlığa Atatürk isminin verilmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Sosyal paylaşım siteleri facebook ve twitter'dan tepki yağdı. Vatandaşlar ve mezarlığın bulunduğu Atatürk Mahallesi sakinleri ise, "Gözlerimize inanamadık. Olacak iş değil. Derhal isim değiştirilmelidir" dediler. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü görevlilerinin bu mezarlığın yerini dahi bilmemesi ise tepki topladı.

VATANDAŞ İNANMAK İSTEMEDİ

Antalya'da Kepez İlçesi Atatürk Mahallesi içinde bulunan mezarlığa Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından "Atatürk Mezarlığı" isminin verilmesi görenleri şaşkına çevirdi. Gördüğü tabelaya inanmak istemeyen vatandaşlar birkaç kez tabelayı okuduktan sonra gördükleri isimden emin olabildiler. Ancak mezarlığa "Atatürk" isminin verilmesine inanmak istemediler. Bu ismin kaldırılıp yerine uygun bir isim bulunması için imza kampanyası başlatacaklarını bildirdiler.

İNTERNETTEN TEPKİ YAĞDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kepez sınırları içinde bulunan mezarlığa Atatürk ismini verdiğinin öğrenilmesinin ardından vatandaşların bir kısmı internet ortamından tepki gösterdi. Sosyal paylaşım sitesi facebook ve twitter'dan mezarlığa 'Atatürk' isminin verilmesine tepkilerini dile getirdiler. Bu ismin verilmesini saçma olarak değerlendiren vatandaşların yanı sıra bazı Antalyalılar ise "Başkanımıza yakıştıramadım" diyerek tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepki çeken isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN