Özel haberlere güzel yorumlar

Giriş Tarihi: 29.7.2013
Geçen haftayı yine birçoğu başka hiçbir yerde olmayan özel haberlerden oluşan manşetlerle kapattık. Teknolojinin böylesine gelişmesi işimize yarıyor mu yoksa işimizi zorlaştırıyor mu bilemedim; geçen hafta küçük bir tatil kaçamağı yaptım ama teknolojinin nimetleri sayesinde yine yazıişlerinin içinde, haberlerin göbeğinde, sayfaların karşısındaydım...
Hazırlanırken uzaktan da olsa heyecanını yaşadığınız gazetenin ve içindeki haberlerin, okuyucu yorumları da nerede olursanız olun size ulaşıyor... Geçen hafta okuyucularımızdan hep olumlu yorumlar geldi. Özel haberler takdir topladı...
Haftaya 'Karain'in pistine yarış atı dopingi' manşetiyle başladık. Karain Havaalanı pistinin bin metre uzatılmasıyla o bölgede faaliyete başlayacak hipodroma gelip gidecek yarış atları ile Organize Sanayi Bölgesi'nin kargolarının taşınabileceğine ilişkin ayrıntılı haber, ilgi çekti.
Salı gününün manşeti 'Cennet vatanda susuz yaşıyorlar' oldu. Antalya merkeze 40 kilometre uzaklıktaki Söğütçük köyünde çekilen içme suyu sıkıntısı bu haberde yer aldı.
Haftanın en çok ilgi gören haberi Çarşamba gününün manşetiydi. Korkuteli'deki HEM açılışına özel olarak davet edilen hayırseverlerin protokole yer açmak için kovulurcasına yerlerinden kaldırılmasını, kamuoyu Sabah Akdeniz'den öğrendi. İlçede büyük tepki çeken bu hareket sonrasında hayırseverlerin gönülleri alınmaya çalışıldı ama yapılan yanlış da böylece tarihe not düşülmüş oldu.
Perşembe günü de manşetimizde çok özel bir haber vardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlattığı projeyle Antalya'da oluşturulacak 2 bin noktada atık yağların toplanması projesini 'Atık yağlardan dev proje çıktı' başlığıyla işledik. Okul, cami, belediyeler ve muhtarlıklarda toplanacak atık yağların hem doğaya vereceği zararın önlenmesi hem de elde edilecek gelirin engellilerin ihtiyaçları için kullanılması kararı, bizi heyecanlandırdı. Bu haberle, bu güzel proje Antalyalıları da mutlu etti.
Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Antalya ziyaretinde dile getirdiği 'Yapılacak yatırımlarla Antalya spor turizminin başkenti olacak' sözleri Cuma günü '12 ay turizme spor dopingi' başlığıyla manşete çıktı.
Cumartesi günü ise Antalya'nın nem ve sıcağında oruç tutarken çalışmak zorunda olanların hikayeleri vardı. '40 derecede zor Ramazan' başlığıyla sunduğumuz haberde, fırın ve lokantalarda çalışanların, güvenlikçilerin, inşaat işçilerinin yaşadıkları yer aldı.
Pazar gününün manşeti ise yılların sorunuydu.
Daha önce birçok kez gündeme getirdiğimiz, yerel ve ulusal birçok gazetenin de haberleştirdiği 'billboard işgali'nde gelinen son nokta manşetimizdeydi. Kavşaklarda, refüjlerde yasalara ve yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen yüzlercesi boy gösteren billboard, megalight ve totemleri 'Durdurun bu işgali' başlığıyla gündeme getirdik...
Geçen hafta bu manşetlerle karşınızdaydık.
Sorunlara ışık tuttuk, çözümler için yetkilileri göreve çağırdık ve güzellikleri paylaştık...
Tüm okurlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diliyorum...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel haberlere güzel yorumlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN