Çadırda geçen hayat

Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Çığlık Köyü'nde Sorkuç Ailesi, bir aydır çadırda yaşıyor. Maaş geliri olan aileye devlet yardım yapamıyor

Giriş Tarihi: 30.7.2013
Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Çığlık Köyü Dere Mahallesi'nde bir aile dramı yaşanıyor. Alt yapısı yapılmadığı için yoldan gelen sel sularının evlerini kullanılmaz hale getirdiği Sorkuç ailesi, bir aydır çadırda yaşıyor. İlçe Kaymakamlığının ve Jandarma'nın evlerine giriş yasağı koyduğu aile başvurmadık yer bırakmadı ancak bir netice alamadı.

TAVAN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Sorkuç ailesinin reisi Kerim Sorkuç (81) bu yılın Ocak ayında evinde yatarken göğsüne tavandan kopan beton parçası düştü. Yaşanan olayın adli bir vaka olması nedeniyle Gazipaşa Kaymakamlığına durum iletildi. Evde inceleme yapan İlçe Kaymakamlığı evin kullanılmaz durumda olduğu, bu nedenle tahliye edilmesi talimatını verdi. Aile fertlerinden alınan imza neticesinde evini boşaltan Sorkuç ailesine 4 aylık ev kirası bedeli olan bin TL verildi. 4 ay kirada oturan aile, kendilerine verilen kira bedeli bitince köylerine döndü. Evlerine giremeyen aile çareyi Kızılay'dan çadır istemekte buldu. Evinin önüne çadır kuran 5 kişilik aile 1 aydır çadırda yaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çadırda geçen hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN