Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyenin hatası komşuları küstürdü

Güzeloba'daki parkın yanlışlıkla kamuya ait olduğunu belirten belediye, tellerle çevrili parka giremeyen site sakinleri ile parkın sahibi lüks site sakinlerini birbirine düşürdü

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Güzeloba Mahallesi 2383 Sokaktaki lüks villaların olduğu Sefakent Sitesi'nin yaptırdığı park ile düzenlemesi yapılmamış kamuya ait park alanını birbirine karıştıran Muratpaşa Belediyesi, Petek Köy Sitesi sakinlerini komşularına düşman etti. Komşu Sefakent Sitesi yöneticileri tellerle çevirdiği için parkı kullanamadıklarını 31 Ocak'ta Muratpaşa Belediyesi'ne elektronik posta ile bildiren Petek Köy Sitesi sakinlerinden Nuray Görgel'e, 20 Mayıs'ta parkın kamu malı olduğu ve herkesin kullanıma açık olduğu cevabı geldi.

PROTESTO ETTİLER

Bu cevabın gelmesinden 2 ay geçmesine rağmen park alanını kapatan teller kaldırılmayınca, Petek Köy Sitesi sakinleri seslerini duyurmak için park önünde toplanarak tepkilerini dile getirdi. Siteye 6 ay önce taşınan ve belediyeye site sakinleri adına şikayette bulunan Nuray Görgel, "Biz de spor ve oyun aletlerini kullanmak istiyoruz" dedi. Duruma kızgın olan Görgel'in eşi Mehmet Görgel de, "O zaman belediye bize de yer göstersin, çevirelim ve kendi parkımızı yapalım" dedi. Çocukların yollarda oynadığını belirten sitenin bakkalı Tamer Mutlu ise, "Orası belediyenin yeri ve biz de hakkımızı istiyoruz" diye tepkisini dile getirdi.

PARKI BİZ YAPTIK

Parkı neden kapattığını sorduğumuz Sefakent Sitesi Yöneticisi Osman Özer ise, 6 dönümlük alanın yarısının kendi sitelerine, geri kalanın ise komşu Yağmur Sitesi ile Hakkı Kemer'in yaklaşık 25 varisine ait olduğunu söyledi. İki siteyi inşa eden işçilerin kullanıp pislik içinde bıraktığı yere park yapılmasına karar verdiklerini belirten Özer, "Tuvalet yeri pislik içindeydi ve sinek kaynıyordu. Kuru otlar yangın tehlikesi yaratıyordu. Bu halde bırakamazdık. Komşu Arşigez Sitesi parkın maliyetine ortak olma teklifimize cevap vermediği için, parkı onlara da kapattık" diye konuştu.

PARKLARI KARIŞTIRMIŞIZ

Parkın kime ait olduğunu konusunda başvurduğumuz belediye yetkileliri ise 2383 sokaktaki başka bir park alanı ile karışıklık yaşandığını açıkladı. İki site ve 2 kişiye ait olan park alanına belediyenin bir tasarrufu olamayacağını bildiren belediyenin basın bürosu, bir yanlışlık yapıldığını Görgel'le konuşulacağını ve düzeltme yazısı verileceğini duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyenin hatası komşuları küstürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN