Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meslek liseleri hazır

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Türkiye genelinde düz liselerin meslek liselerine dönüşmesiyle ortaya çıkan öğretmen açığı olacak endişesini Antalyalıların yaşamasına gerek olmadığını belirten Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Mesleki ders verecek öğretmen konusunda sıkıntı yaşanmaz, fazlamız bile var. Öğretmen açığımız yok. İnsanlar elbette eleştirecek, söyleyecek, sonucuna bakacak. Ama eleştirilerin olmaması ve 370 bin 417 evladın iyi yetişmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Öğretmen planlamamızı yaptık, alt yapılar hazırlandı" açıklamasını yaptı.

KIZ MESLEK VE TİCARET LİSELERİ

Düz liseleri meslek liselerine dönüştürürken atölye gereksinimi olmayan özellikteki meslek liselerini tercih ettiklerini belirten Gülay, "Bazı okulları ticaret lisesi, bazılarını kız meslek lisesi yaptık. Atölye ve laboratuvar gerektirmeyenlere dönüştürdük" dedi. Sınavla öğrenci alan Anadolu, öğretmen ve fen liselerine 13 bin öğrencinin kaydını yaptıracağını ve geri kalan 20 bin öğrencinin otomatik olarak meslek liselerine kaydedileceğini söyleyen Gülay, velilerinin endişe yaşamaması gerektiğini vurguladı.

BAHTILI MESLEK LİSESİ DE HAZIR

Bahtılı'da 24 derslikli, 8 bölümlü ve 4 atölyeli meslek lisesinin bu sezon eğitime başlayacağını duyuran Gülay, aynı tipte başka bir meslek lisesinin de Aksu'ya yapılacağını söyledi. Organize Sanayi ile birlikte kentin 3 noktasındaki eski tip meslek liseleriyle öğrencilerin kendisine en yakını tercih edeceğini dile getiren Gülay, Antalya'nın eğitim kadrosuna, eylül sonuna kadar 3 bin yeni öğretmenin dahil olmasının beklendieğiniifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek liseleri hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN