Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah yazdı tabela kalktı

Antalya'da mezarlığa Atatürk isminin verilmesini Sabah Akdeniz gündeme getirdi. O tabela halktan gelen yoğun tepkiler üzerine görevliler tarafından apar topar yerinden sökülerek kaldırıldı

Giriş Tarihi: 1.8.2013
Antalya'da SABAH Akdeniz'in gündeme getirdiği Kepez ilçesindeki bir mezarlığa Atatürk isminin verilmesine gelen tepkiler üzerine tabela indirildi. Mezarlığa "Yörükler Mezarlığı" isminin verileceği kaydedildi. Mezarlığa Atatürk isminin verilmesin ardından Antalyalılar duruma sert tepki göstermiş, sosyal paylaşım siteleri facebook ve twitter'dan tepki yağmıştı. Yaşananları SABAH Akdeniz "Atatürk ismi mezarlıkta" başlığıyla duyurmuştu. Haberin yayınlanmasının ardından tepkiler daha da arttı. Bu tepkilerin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi yanlıştan döndü.

YÖRÜKLER İSMİ

Atatürk Mahallesi Muhtarı Atilla Aydın, SABAH Akdeniz'in haberinin ardından mezarlıktaki tabelanın hemen söküldüğünü söyledi. Mezarlığın eski isminin "Yörükler Mezarlığı" olduğunu da belirten Aydın, "Biz yetkililere eski isminin verilmesi için öneri götürdük. Sanırım eski isim verilecek. Böylece yanlıştan geri dönülmüş oldu" diye konuştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Aşır İbat, Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyesinde hazırlanan tabelada yazım hatası nedeniyle bu kargaşanın yaşandığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah yazdı tabela kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN