Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilerle buluşma

Kepez Vakfı, burs imkanı sunduğu öğrencilere, ailelerine ve vakıf çalışanlarına iftar yemeği verdi. Tütüncü burslularla biraraya geldi

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Kepez Belediyesi'nin bir kuruluşu olan Kepez Vakfı, burs imkanı sunduğu öğrencilere, ailelerine ve vakıf çalışanlarına iftar yemeği verdi. Yeni Mahalle'deki Kepez Ekmek Fırını'nın bahçesindeki iftar yemeğine, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Vakıf İşletme Müdürü Ramazan Feten de katıldı.

İÇLER ACISI DURUMDAYDI

Başkan Tütüncü, göreve geldiklerinde içler acısı durumda olan Kepez Vakfı'nın, 2 milyon liradan fazla borcu olduğunu, ayda 60 bin lira zarar etiğini ve sadece 6 öğrenciye burs verdiğini anımsattı. Bu kötü tabloyu düzeltmek, vakfı amacına uygun hale getirmek için doğruluk ve dürüstlük ilkesiyle hareket ettiklerini anlatan Tütüncü, "Bu kararlılığımız neticesinde vakfımızı, 2 milyon lira borcunun tamamını ödemiş, teknolojisinin yüzde 50'sin yenilemiş, 1380 tane öğrencimize burs vermeyi başarmış bir kurum haline getirdik" dedi. Kepez Vakfı'ndaki başarının temelinde, zihniyet değişimi olduğunu kaydeden Başkan Tütüncü, şunları söyledi: "Vakfa para kazandıralım, ama kazandırdığımız her bir kuruşu da yine para kazandığımız halkımıza hizmet olarak iade edelim, dedik. Bu amaçla belediyenin birçok işletmesinin işletme hakkını vakfa verdik. Bunu bir tane daha fazla öğrencimize burs verebilmek amacıyla yaptık. 1380 öğrencimize burs veriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerle buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN