Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Rent a car'ların ceza isyanı

Plakaya trafik cezası uygulamasıyla araç kiralayıp kural ihlali yapan turistin cezalarını ödemek zorunda kalmaktan dert yanan 'Rent a car'cılar, çözüm istiyor

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Otomobili durdurmadan plakaya trafik cezası yazılması uygulaması, otomobil kiralayan şirketleri zor duruma düşürdü. Firmalar otomobil kiraladıktan sonra kural ihlali yapan turistin arkasından gelen cezaları ödemek zorunda kalıyor. Kural ihlali yapan müşterilerinin arkalarından yazılıp şirketlerine gönderilen trafik cezalarının sayısının giderek artmaya başladığından yakınan Antalya Araç Kiralama Kuruluşları Derneği (AKKDER) Başkanı Asım Yönet, "Turist arabayı teslim ettikten birkaç gün sonra ülkesine geri dönüyor. Cezayı nasıl talep edebiliriz ki? Ortalama bir trafik cezası 300 TL" diye dert yandı.

200 işletme sıkıntıda

Kuralların toplumun geneli için düşünüldüğünü ama yeni trafik yönetmeliğiyle otomobil kiralayanların zarar gördüğünü belirten AKKDER Başkanı Yönet, "Mağduriyetimizi ifade etmek için Emniyet Müdürümüz ile görüşme yapacağız" dedi. ATSO'ya, Vergi İdaresi'ne kaydı olan ve bu işi profesyonel yapmaya çalışan 200 üyelerinin bu mağduriyeti yaşadığını belirten Yönet, "Arkadan yazılan cezalarla araç sahipleri cezalandırılıyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Rent a car'ların ceza isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN