Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa'da Dİnler kardeşlİğİ

Dinler Kardeşliği İftar Yemeği'nde farklı inançların temsilcileri bir araya geldi. Belediye Başkanı Evcilmen, "Bizlerin ortak paydası sevgi, hoşgörü, dostluk ve kardeşliktir" dedi

Giriş Tarihi: 5.8.2013
Muratpaşa Belediyesi, 7 Renk Kültür Festivali kapsamında Dinler Kardeşliği İftar Yemeği adı altında farklı inançların temsilcilerini buluşturdu. Kadir Gecesi akşamında Muratpaşa Belediyesi Bahçesi'nde Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, İstanbul Patrikhanesi Rum Ortodoks Kilisesi'ni temsilen Peder Nihail Anişenko, Güzeloba Cami İmamı İrfan Keskin, Alevi Dedesi Kenan Akbaba, sivil toplum örgütleri, hemşehri dernekleri ve Muratpaşa Belediye Meclisi Üyeleri katıldı.

KURAN-I KERİM OKUNDU

Güzeloba Camii İmamı İrfan Keskin tarafından okunan ezan ile başlayan iftar yemeğinde oruçların açılmasının ardından, yine İmam Keskin tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Başkan Evcilmen, "Ramazan ayı kırgınlıkların geride bırakıldığı, yardımlaşmanın öne çıkarıldığı, hayırseverlerin gereksinimi olan insanlara dost elini uzattığı bir aydır. Bizlerin ortak paydası sevgi, hoşgörü, dostluk ve kardeşliktir. Bu anlamda bu duyguların yaşatılmasına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

KARDEŞLİK MESAJI

Muratpaşa'nın Antalya'nın gözbebeği olduğuna dikkat çeken Peder Anişenko ise "Muratpaşa'nın Antalya'nın göz bebeği olmasında başkanımızın bireysel başarısı ve biz Muratpaşa yaşayanlarının katkıları büyüktür" dedi. Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Mevlana'dan sevgi ve hoşgörü dizeleri okuyan Alevi Dedesi Kenan Akbaba da Başkan Evcilmen'e teşekkür etti. Yaşanan kardeşlik, empati ve sevginin bütün bir yıl boyunca devam etmesini dileyen Muratpaşa Kaymakamı Kocabaş, tayini çıkması nedeniyle katılımcılardan helallik istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'da Dİnler kardeşlİğİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN