İskele ve derinlik müjdesi

DTO'da halef-selef başkanlar buluştu. Kemer'de yüzer iskele ve Aksu Çayı Projesi'nde derinlik müjdesi verildi

Giriş Tarihi: 6.8.2013
Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi'nde geciken buluşma gerçekleşti. Tarihinin en yüksek katılımlı seçiminin ardından ipi göğüsleyen İnanç Kendiroğlu, kendisinden önce iki dönem başkanlık yapan Ahmet Erol'la DTO'nun meclis toplantısında bir araya geldi. Porto Bello Hotel'de gerçekleşen toplantıda, Ahmet Erol başkanlığındaki eski yönetimi kuruluna ve eski meclis başkanı Serdar Göksel'e teşekkür plaketi verildi. Erol yaptığı konuşmada, seçimlerde mağlubun olmadığını vurguladı. Seçimin ardından yeni yönetimle iftar yemeğinde bir araya geldiklerini anlatan Erol, sektörün huzurunda halef ve selef yönetimin ilk buluşması olduğunu kaydetti. Başkan olduğu 2007-2013 dönemlerinde üye sayısının 438'den bin 251'e çıktığını hatırlatan Erol, yeni dönemde de bu ivmenin sürmesini temenni etti.

KEMER'DE YÜZER İSKELE

Erol'a teşekkür eden Kendiroğlu da gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Kemer'de yat kullanımıyla ilgili sorunlar olduğunu hatırlatan Kendiroğlu, Denizcilik Müsteşarlığı ile görüştüklerini ve yazın kullanılmak kaydıyla yüzer iskeleyle izin verildiğini açıkladı. Kendiroğlu, iskeleyle ilgili projenin hazırlandığını söyledi.

AKSU ÇAYI'NDA DERİNLİK MÜJDESİ
EXPO 2016 projesi kapsamında Aksu çayında yapılan ıslah çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Kendiroğlu, "8 kilometre boyunca 100 metre bir genişlikle ilerleyen bir yapı oluşuyor. Ancak derinlik 2 metre. Deniz taşımacılığına daha uygun olması için bu derinliğin arttırılması konusunda EXPO Genel Sekreteri Selami Gülay'la görüştüklerini anlatan Kendiroğlu, "Sayın Gülay, derinliğin arttırılması için Demiryollar Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü ile görüşeceğini söyledi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskele ve derinlik müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN