Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali'ye dert yandılar

Giriş Tarihi: 7.8.2013

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sevimçok ve yönetimi, turizm esnafının sıkıntılarını Vali Öztürk'e anlattı ve çözüm için yardım talebinde bulundu

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok ve beraberindeki oda başkanları Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ü ziyaret ederek, Kemer, Alanya ve Manavgat ilçelerinde sıkıntı yaşayan turizm esnafının sorunlarını içeren bir dosya sundu.

SIKINTILAR BELİ

Ziyarette turizm bölgelerinde iş yapan esnafın yaşadığı sıkıntılar dile getirilirken, esnafın turizmden yeteri kadar pay alamadığını ve bunun sebebinin de tur operatörlerinin esnafı kötülemesi olduğu belirtilirken, en önemli sorunlarının hanutçuluk ve shopping olduğu vurgulandı.

TURİST BULUŞMASI

AESOB Sevimçok, birlik tarafından şehir merkezindeki alışverişi canlandırarak turistleri çarşı esnafı ile buluşturmak amacıyla Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 farklı dilde afişler hazırlandığını ve ilk etapta kent içi ulaşımını sağlayan 50 adet otobüse giydirildiğini belirtti.

ÇARŞI HAREKETLENECEK

Afişlerin yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekeceğini ve bu sayede de çarşıların hareketlenebileceğini söyleyen Sevimçok, broşür şeklinde el ilanları da hazırlatacaklarını ve gerekli izin verildiği takdirde havaalanında Antalya'ya gelen turistlere dağıtılacağını söyledi. Vali Öztürk ise, hazırlanan çalışma taslağının önce görülmesi gerektiğini ve sonra hayata geçirilebileceğini belirterek, esnafın sıkıntılarını bildiğini ve sorunlara hassasiyetle yaklaştıklarını belirtti. Vali Öztürk, esnaf sayısının çok fazla olduğunu da dikkat çekerek özellikle taksi sayısının olması gerekenin çok üzerinde olduğunu söyledi. Vali Öztürk esnaf sayısına bir sınırlandırma ve düzen getirilmesi gerektiğini ifade etti.

ESNAF TAM KADRO

Ziyarete AESOB yöhnetimi ile Kemer ESO Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Tıraş ve Manavgat ESO Başkanı Atilla Yıldız da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'ye dert yandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN