Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havada bayram rekoru

Ramazan bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Antalya'ya hava yoluyla günlük 70 binin üzerinde tatilci geliyor

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, Ramazan Bayramı'nın yaz ayına denk gelmesiyle birlikte yerli, gurbetçi ve yabancı turistlerin tercih ettiği Antalya'ya hava yoluyla günlük 70 binin üzerinde yolcu gelmeye başladığını bildirdi.

EN YOĞUN DÖNEM

Ramazan Bayramı nedeniyle Antalya ve bölgesindeki 5 yıldızlı otelleri tercih eden tatilcilerin kente gelmesi ile Antalya Havalimanı en yoğun günlerini yaşıyor. Yetkililer gelen ve giden yolcuların hiçbir sorun yaşamaması için tüm tedbirleri aldı.Antalya Havalimanı'ndan sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, Antalya Havalimanı'nın en yoğun dönemini yaşadığını söyledi.

946 UÇUŞ YAPILDI

Geçen Cumartesi günü Antalya'ya iç ve dış hatlarda gelen ve giden 946 uçuşla birlikte 170 bine yakın yolcuya hizmet verildiğini belirten Yavuz, "Bayramdaki yoğunluk bizi korkutmuyor. Özellikle iç hatlarda ek seferler nedeniyle artış oldu. Yolcuların konforlu ve güvenli yolculuk yapmaları için havalimanında tüm önlemler, tedbirler alındı gerekli personel takviyesi yapıldı. İnşallah hiçbir sıkıntı olmadan bayramı atlatacağız" dedi.

GÜNLÜK KAPASİTE ARTTI
Antalya Havalimanı'nın yaz döneminde 3 ay yoğun günler yaşadığını hatırlatan Vali Yardımcısı Yavuz, "Bayram bizim havalimanı için çok yoğun değil. Yazın üç ay bu yoğunluğu yaşıyoruz. Bizim için giden, gelen yolcu fark etmiyor. Aynı hizmeti veriyoruz. Bayramda günlük 60- 70 bin yolcu gelir, buna gideni de katarsak en düşük 120 bin en fazla 170 bin olur. Uçak seferleri hafta içi 800 rakamlarında, hafta sonu 950 uçuşu geçer" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havada bayram rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN