Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Side Festivali 24 Ağustos'ta

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Avrupa Festivaller Birliği (EFA) kapsamında yapılan Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'nin takvimi belli oldu. Festivalin 24 Ağustos'ta Viyana Klasikleri ve Balesi Wienner Classic& Bale'nin Side Antik Tiyatro'da vereceği konserle başlayacağı bildirildi. 24 Ağustos'ta başlayan festivalin 14 Eylül'de Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin şef Antonio Pirolli'nin vereceği konserle sona ereceği ifade edildi.

14 EYLÜL'DE BİTECEK

Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Sanat Danışmanı Remzi Buharalı, EFA kapsamında yapılan fetsivalin 24 Ağustos'ta başlayacağını ve 14 Eylül'de Apollon Tapınağı ve Side Antik Tiyatro'da yapılacak etkibliklerle sona ereceğini söyledi. Festival etkinliğinin ilkinin antik tiyatroda Viyana Klasikleri ve Balesi'nin vereceği konserle başlayacağını aktaran Buharalı, 27 Ağustos'ta Tulu İçözü&Szervanszy Quartet'ın Apollon Tapınağı'nda konser vereceğini kaydetti.

TAPINAKTA KONSER

30 Ağustos'ta Tuncay Kayıs&Golden Trombon Orkestrası'nın 2 bin yıllık Apollon Tapınağı'nda konser vereceğini belirten Buharalı, 4 Eylül'de de Aylin Aslım'ın tapınakta sanatseverlerle bir araya geleceğini söyledi. 7 Eylül'de Enbe Orkestrası'nın Apollon Tapınağı'nda konser vereceğini hatırlatan Buharalı, 12 Eylül'de de Nazlı Öksüz'ün tapınakta konser vereceğini belirtti.

ÖZEL BİR FESTİVAL
Buharalı, "EFA kapsamında yapılan festivalimiz dünyanın sayılı festivalleri arasında. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu senede konuklarıyla özel bir kültür ve sanat festivali hazırladık. 24 Ağustos'ta başlayan festival etkinliği 14 Eylül'de Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin şef Antonio Pirolli, saprano Elvina Fatihova, mezzosoprono Aylin Ateş, bas Tuncay Kyrtoğlu ve tenor Leonardo Caimi'nin vereceği konserle sona erecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Side Festivali 24 Ağustos'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN