Rockçı imam ilk konserini verdi

Giriş Tarihi: 12.8.2013

'Firock' grubu, ilk konserlerini Antalya'nın Kaş Limanı içindeki alanda gerçekleştirdi

Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan 'Firock' grubu, ilk konserlerini Kaş Limanı içinde verdi. Kaş'ın Pınarbaşı Köyü Camisi'nde imamlık görevi yapan Tüzer, Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile mayıs ayında 'FiRock' isimli rock grubu kurmuştu.

ÖNCE NAMAZ
Aslen Kaş nüfusuna kayıtlı ve babası da emekli din görevlisi olan Tüzer, ilk konserlerini 'Ait olduğum topraklar' dediği, doğup büyüdüğü Kaş ilçesinde vermiş olmaktan dolayı çok mutlu ve gurulu olduğunu söyledi. Rock ve tasavvuf müziklerini birleştirerek farklı eserlere imza attıklarını ifade eden Tüzer, konser öncesi görev yaptığı camide ezan okuyarak vakit namazını da kıldırdı. Ardından konserin düzenleneceği Liman içine gelen Tüzer ve 'FiRock' grubu üyeleri, son hazırlıklarını yaptı.

ÇOCUKLARDAN İLGİ
Konserine 'Aşk' eseriyle başlayan Tüzer, sırasıyla 'Ey sevgili', 'Değişim Zamanı', 'Hak ondadır', 'Her Nefeste', 'Bir dünya arıyoruz', 'Mevlaya gel', 'Ey dost' ve 'Tek başına' isimli eserlerini seslendirdi. Konser sonunda dinleyiciler tarafından ayakta alkışlanan rockçı imam ve 'FiRock' grubuna, çocuklar da yoğun ilgi gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rockçı imam ilk konserini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN