Toroslar'da okullar boyanıyor

Giriş Tarihi: 13.8.2013 16:58

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ilçedeki okulların dış cephe boyasını yaptırarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıyor.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaptığı yazılı açıklamada, ilçedeki eğitim-öğretim kurumlarının fiziki şartlarının düzeltilmesi amacıyla belli bir program dahilinde okulların dış cephe boyamasını gerçekleştirdiklerini bildirdi. Yaz sezonuna girilmesiyle birlikte okulları yeni eğitim-öğretim yılına hazırladıklarını belirten Tuna, amaçlarının öğrencilerin daha temiz ve kaliteli şartlarda eğitim almalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Belediye olarak eğitim ve öğretimi önemsediklerini ifade eden Tuna, 'Eğitim ve öğretim yuvalarımızın eksikliklerini okul idarecilerimiz ve okul aile birliği ile görüşerek imkanlarımız ölçüsünde gidermeye çalışıyoruz' dedi.

Boya malzemesi teminini okul aile birliği ile okul idaresinin yaptığını, işçiliği de belediye olarak kendilerinin üstlendiğini dile getiren Tuna, okul aile birliği ile okul idarecilerinin belediyeye yaptıkları başvurucu sonucu belli bir program dahilinde boyama işlemlerinin sürdürüleceğini aktardı. Başkan Tuna, 'Çocuklarımızın sağlıklı koşullarda eğitim alması için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Her yıl yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde okullarımızın temizlik, bakım ve boya işleri belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktır. Belediye olarak eğitime tam destek veriyoruz' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar'da okullar boyanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN