Aşkı için çiftçi oldu

Tatil için geldiği Antalya'da Nihat Çapuk'a aşık olan İngiliz hemşire, Türkiye'ye yerleşti ve eşinin köyünde çiftçi oldu

Giriş Tarihi: 14.8.2013
İngiltere'nin Bristol kentinde hemşirelik yapan 29 yaşındaki Laura Savage, 2009 yılında bir arkadaşıyla birlikte tatil için geldiği Alanya'da çiftçilik yapan 34 yaşındaki Nihat Çapuk ile tanıştı. İkilinin arkadaşlığı aşka dönüştü. Tatilin ardından ülkesine dönen Savage, internet ve telefon aracılığıyla Çapuk ile görüşmeye devam etti. Yaz tatilini sabırsızlıkla bekleyen Savage, yılda iki kez Çapuk'u görmek için Türkiye'ye gelmeye başladı.

KÖY HAYATINI SEÇTİ

Dört yıllık birlikteliğin ardından evlenmeye karar veren Savage ile Çapuk, geçen 29 Haziran'da dünya evine girdi. Genç çift, düğün sonrası Çapuk'un çiftçilik yaptığı Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Doğanca köyüne yerleşti. Şalvar giyip başörtüsü takan ve köy hayatına kısa sürede ayak uyduran Laura Savage, eşiyle birlikte bahçede çalışıp meyve satmaya başladı.

ÇOK SEVİLİYOR
Köylüler tarafından çok sevilen Savage, "Eşim 'Benimle köyde yaşar mısın?' diye sordu. Hiç düşünmeden kabul ettim. Ailem kararımı ilk başta garip buldu ama Nihat'a olan sevgime saygı duydular. Burada insanlar çok cana yakın. Türk yemekleri çok iyi. Sarmayı beğeniyorum. Tek sıkıntım, ziyarete gittiğim komşularımın zorla yemek yedirmeye çalışmaları. Bahçede çalışmak, doğa hayatı yaşamak çok güzel. Burada eşimle birlikte çok mutluyum" dedi.

MÜSLÜMAN OLDU
2009 yılı yazında Alanya'da bir otelde işe başladığını ve burada Laura ile tanıştığını anlatan Nihat Çapuk, "Beraberliğimiz 4 yıl sürdü. Laura, evlenme teklifimi kabul etti. Yabancılarla evlenen çok sayıda Türk genci var ama neredeyse tamamı yurt dışına yerleşiyor. Ben Türkiye'den ayrılmak istemedim. Bunu Laura'ya söyledim. O da kabul etti. Evlendikten sonra Müslüman oldu, üç yıl sonra da Türk vatandaşlığına geçecek" diye konuş

ŞALVAR
GİYİP EŞARP TAKIYOR
Laura'nın köy hayatına alışmakta hiç zorlanmadığını anlatan Nihat Çapuk, "Köydeki diğer kadınlarımız gibi şalvar giyiyor, lastik ayakkabıyla dolaşıyor eşarp takıyor. Benimle birlikte bahçeye çalışmaya geliyor. Sanki yıllardır bu işi yapıyormuş gibi sebzeleri çapalıyor. Beraber ilçenin pazarına gidip meyve sebze satıyoruz. Onu bu şekilde görenler şaşkınlık yaşayıp takdir ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşkı için çiftçi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN