Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumbul: 'Ön seçim yok'

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Belediyesi eski Başkanı ve CHP Büyükşehir aday adayı Bekir Kumbul, parti içerisinde birçok tartışmaya neden olan önseçim çalışmaları ile ilgili açıklamalar yaptı. CHP tabanının uzun süredir dile getirdiği adayları önseçim ile belirleme isteğinin gerçekleşmeyeceğini belirten Kumbul, böyle bir uygulamanın yapılmasını çok istediğini ama genel merkez ne derse o şekilde hareket etmek durumunda olduklarını ifade etti. Önseçim yapılmayacağının altını çizen Kumbul, "Keşke hakim önünde üyeler ile yapılan bir önseçim olabilse. Ama zaten parti meclisi karar aldı öyle bir şeyin olmayacağına dair. Merkezi yoklama ya da bir ön yoklama gibi bir şey yapılacak. Dolayısıyla bizim ona müdahale etme gibi bir yetkimiz yok" dedi.

SEÇİLEMEYEN KÜSÜYOR

Parti merkezi ile tabanının farklı görüşlerde olduğuna dikkat çeken Kumbul, "Merkez ve tabanın ayrılıkta olması belirlenecek olan adayın çoğunluğun gönlünü almasına bağlıdır. Bazen önseçim yapıyorsun 50 kişi katılıyor bir kişi kazanıyor geri kalan 49 kişi darılıp gidiyor. Bunların hepsini yaşadık. Biz yine de genel merkezimiz ne derse onu yapacağız, başka bir lüksümüz yok" şeklinde konuştu.

ADAY İSİMLERİ

Kumbul, 30 Mart yerel seçimlerine aday olacak isimlerin Eylül ayı sonlarına doğru açıklanacağını aktaran Kumbul, "Benim kanaatim bu" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumbul: 'Ön seçim yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN