Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım ve imar planı başka bahara kaldı

Büyükşehir Meclisi'nde Ulaşım Ana Planı ile merakla beklenen Kırcami İmar Planı Revizyonu önerileri ertelendi. Ak Parti ile CHP ilk kez aynı görüşte birleşti

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağustos Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu'nun tadilatta olması nedeniyle Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantının başlamasının ardından CHP grubu Ulaşım Ana Planı ve Kırcami bölgesini de kapsayan Nazım İmar Planı Revizyonu'na ilişkin öneriler içeren 23-24- 50 ve 57'nci maddelerin sıkışık bir zaman dilimi içerisinde konuşulacak konular olmadığını ve daha özel bir mecliste konuşulması gerektiğini söyleyerek gündemden çıkarılmasını teklif etti. Maddelerin gündemden çıkarılması oylamaya sunulmasının ardından söz konusu maddeler Ak Parti ve CHP'nin oyları ile kabul edilerek gündemden çıkarıldı.

5 GÜN ÇALIŞIN

Maddelerin gündemden çıkarılmasına tepki gösteren MHP grup sözcüsü Reşat Oktay, maddelerin zaman kaybetmeden görüşülmesi gerektiğini, ileri bir zamana ertelenmesinin doğru olmayacağını ifade etti. Oktay tepkisini şu sözlerle dile getirdi: "Bizim burada üzerinde durmamız gereken konu şu. Bunu daha sonra görüşelim dediniz. Kangren haline gelmiş bir plan önerisini burada tartışacağız. Ama ne zaman olduğu belli değil. Meclislerin çalışmaları ayda bir kere şu saatler arasında olacak diye bir kural yok. 5 güne yayılabilir. Bizim görevimiz yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş durumda. Yasa 5 gün aralıksız çalışın diyor. Antalya halkının artık beklemeye tahammülü yok. Burada siyasi hesaplar var. Çalıyı arkadan dolanma planları var."

EVCİLMEN'DEN DESTEK

Akaydın tarafından geri çekilmesi yerine özel bir meclis toplantısı ile görüşülmesi teklifine karşılık ise CHP grubunda Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen başta olmak üzere CHP Grup Sözcüsü Deniz Fırat Budak maddenin meclis gündemden çekilmesini teklif etti. Bu teklif üzerine oylamaya geçildi. CHP grubunun bu teklifine Ak Parti de kabul oyu ile destek verirken MHP Grubu ret oyu verdi. Antalya'nın 1/25 binlik "Nazım İmar Planı" ve "Ulaşım Ana Planı" belirsiz bir tarihe ertelendi.

VEBAL ALTINDAYIZ
Söz konusu nazım imar planı kapsamında EXPO'ya yetişmesi gereken yollarında bulunduğunu belirten Oktay, "Biz bu konuları ne zaman konuşacağız belli değil. Biz vebal altındayız. Planı ertelemek demek, ucu açık olmayan bir mecraya ötelemek demek. Tartışalım. Olumlu veya olumsuz karara varalım" dedi.

EYLÜL'Ü BEKLEMEM
MHP Grup Sözcüsü Mustafa Reşat Oktay'a Başkan Akaydın "Size şunu temin ediyorum. Özellikle Kırcami halkının hassasiyetinin farkındayım. Bu yaptığımız yeniden değerlendirme özellikle Kırcami'nin menfaati içindir. Yani 'Biz tamamız. Yeterli noktaya geldik' açıklaması karşılığında ben olağanüstü meclisi toplayacağım. Eylül ayını beklemeyeceğim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım ve imar planı başka bahara kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN