Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşine hayat verdi

Giriş Tarihi: 18.8.2013

Kardeşine böbreğini vermek isteyen hemşire Ayşegül İçer'in kalp hastası olduğu ortaya çıkınca, önce tedavi oldu ardından nakil gerçekleştirildi

Medical Park Antalya Hasatane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 36 yaşındaki Ayşegül İçer'in böbreği, 33 yaşındaki kardeşi Hüseyin Bulut'a nakledildi. Ayşegül İçer, diyaliz hastası kardeşi Hüseyin Bulut'a böbreğini bağışlamak için yaptırdığı testlerde, kalp rahatsızlığı olduğunu öğrendi. Önce kendi sağlığına kavuşan Ayşegül İçer, sonrasında kardeşini diyalize girmekten kurtardı.

ÖNCE TEDAVİ OLDU
Konya'da yaşayan güvenlik görevlisi 33 yaşındaki Hüseyin Bulut, 2.5 yıldır diyalize girdiğini söyledi. Kardeşi Hüseyin Bulut'a böbreğini bağışlamak için yaptırdığı testlerde hiç beklemediği bir durumla karşılaşan ve kendisi de bir sağlıkçı olan üç çocuk annesi 36 yaşındaki hemşire Ayşegül İçer, hem kendi sağlığına kavuştu hem de kardeşini tekrar ayağa kaldırdı. Böbrek bağışında bulunmak için tetkiklerini yaptırmak üzere gittiği hastanede, Ayşegül İçer'in kalbinin sağ ve sol kulakçıklarını ayıran atrial septumun üzerinde bir delik tespit edildi. Tedavisi tamamlandıktan sonra kardeşine böbreğini bağışmak üzere Antalya'ya gelen iki kardeş, böbrek nakli olmalarının uygun görülmesinin ardından nakilleri gerçekleşti Kendilerini iyi hissettiklerini söyleyen iki kardeş, organ nakli konusunda tüm vatandaşları duyarlı ve bilinçli olmaya davet etti. Abla İçer, organ nakli konusunda herkesin doğru bilgi sahibi olması gerektiğinin mesajını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşine hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN