Fethiye Belediyesi koylara sahip çıktı

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından oyuk tepe yarım adasında yer alan koylarda temizlik yapıldı.

Giriş Tarihi: 19.8.2013 11:18
Özel Çevre Koruma Kurumu (ÖÇKK) 2011 yılında Boncuklu yarım adasını gerekçe gösterilmeksizin Fethiye Belediyesinden devrini istemişti. Özellikle turizm sezonunda sahipsiz kalan ve kirli bırakılan koylara yine Fethiye Belediyesi sahip çıktı. Vatandaşların günübirlik piknik yaptığı ve denize girebildiği bu Koylardan bir kamyon çöp çıktı. Yaklaşık 20 kişilik ekip oyuk tepe de yer alan boncuklu ve çevresindeki koylarda temizlik çalışması yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğünün sabah erken saatlerinde başladığı çalışmalar akşam saatlerine kadar sürdü. Temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Saha Sorumlusu Zafer Uludağ, 'Buranın temizliği olsun, boncuklunun temizliği olsun bize ait değil. Buralara başka temizleyende yok. Arkadaşlarla sabah saat 7 de temizlik çalışmalarına başladık. Boncukluyu temizledik. Buraya gelen tatilini yapıp, koyda güzel vakit geçiren bazı vatandaşlarımız giderlerken atıklarını burada bırakıyorlar. Vatandaşlardan tek ricamız bu koyların temizliğine daha da dikkat ederlerse hem çevremiz için hem de kendimiz için daha iyi olur' ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediyesi Çevre Mühendisi Selver Hatice Kabak ise, 'Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bulunduğumuz koyun temizliğini gerçekleştirdi. İnsan olarak bizim yapmamız gereken oturduğumuz yeri temiz tutmak. Bunu gerek şehir içinde, gerek bu tür koylarda pisliğimizi bir çöp poşetine koyarak çöp konteynırına atmanın zor olmadığını düşünüyoruz. Bu hem çevreyi koruma adına hem de çevremizin temizliği adına yapılması gereken insani bir görev. Burayı temizlemek bizim görevimiz değil. Fakat bizim görevimiz olsun, olmasın biz burayı temizlemeye mutlaka devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan tek ricamız biraz daha dikkatli olalım' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye Belediyesi koylara sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN