Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç kıta Antalya'da buluşuyor

Kepez Belediyesi, dilleri, dinleri, tenleri farklı kültürleri, ikinci kez yapılacak halk dansları festivalinde buluşturacak

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Afrika, Asya ve Avrupa'nın kültürleri Antalya'da buluşuyor. Kepez Belediyesi'nin, geçen yıl büyük ilgi gören ve dostluğun, sevginin öne çıktığı Uluslararası Barış ve Halk Dansları Festivali'nin ikincisi 30 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Antalya'ya turizm alternatifi de sunan festivalinin ikincisine ilgi de büyük oldu. Farklı kültürleri buluşturan, kaynaştıran festivale, Bangladeş, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fildişi Sahili, Gürcistan, Hindistan, İspanya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Romanya, Senegal, Sırbistan, Sierra Leone, Slovakya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan olmak üzere 22 ülke katılacak.

BARIŞA-TURİZME KATKI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Antalyalıları barış ve kardeşlik temasının işleneceği, üç kıtanın buluşacağı Halk Dansları Festivali'ni izlemeye davet etti. Antalya'da 3 gün boyunca barış ve sevgi rüzgarının eseceğinin altını çizen Tütüncü, şunları söyledi: "Halk oyunlarının merkeze alındığı, barış ve kardeşlik temasının işlendiği güzel bir festivali, ikinci kez Antalya ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç kıta Antalya'da buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN