Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğlenceli şenlik

9. Karacaören Kültür ve Doğa Şenlikleri Alakır Çayı'nda halat çekme, eşek sürme ve biber yeme yarışmaları ile renkli görüntülere sahne oldu

Giriş Tarihi: 20.8.2013
Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Karacaören köyünde bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Kültür ve Doğa Şenlikleri'nde çeşitli yarışmalar yapıldı. Şenlik kapsamında ilk gün yöresel oyunlar oynandı, eğlence programları düzenlendi, eski köy gelenekleri canlandırıldı. İkinci gün ise Alakır Çayı'nda erkekler arasında halat çekme, eşek sürme ve biber yeme yarışmaları yapıldı.

GELENEKLER

Karacaören Doğa Kültür Turizm Tanıtma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Başer, şenlik düzenleyerek köylüler arasında birlik ve beraberliği sağlamak, unutulan köy adet ve geleneklerini yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Başer, şenliğe destek veren ve katkı sağlayanlara teşekkür etti.

EĞLENCE

Eşek sürme yarışında birinci olan Mehmet Sökmen ise yarışa her yıl katıldığını ve birinci olduğunu ifade ederek, etkinliğin çok güzel geçtiğini anlattı. Alakır Çayı'nda yapılan halat çekme yarışında birinci olan takımın kaptanı Ekrem Ertürk, etkinliklerin geleneksel hale geldiğini, her yıl bir önceki yıldan daha güzel geçtiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlenceli şenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN