Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklu ailelerin tercihi Antalya

Giriş Tarihi: 21.8.2013

Çocuklara yönelik etkinlikler, çocuk kulüpleri, uygulanan özel indirimler gibi uygulamalar, çocuklu ailelerin tatil tercihini Antalya'ya kaydırıyor

Antalya'nın çocuk dostu kent imajı, tatil tercihlerini de etkiliyor. Çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikler, çocuk kulüpleri, çocuklara uygulanan özel indirimler gibi uygulamalar, çocuklu ailelerin tatil tercihini Antalya'ya kaydırıyor. Özellikle Almanya ve Rusya'da çocuklu ailelerin tatil tercihinde ilk sırada olan Antalya, artık çocuklu Türk ailelerinin de ilk tercihi. Türkiye'nin önde gelen tatil sitelerinden Tatilsepeti'nin Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Ramazan Bayramı'nda da Antalya'nın çocuklu aileler tarafından tercih edildiğini söyledi. Bayram haftasında yurtiçinde tatile çıkan tatilciler konaklama için 100 milyon TL harcadığını ifade eden Karayal, tur satışlarının da geçen yılki Ramazan Bayramı dönemine göre yüzde 50 artış gösterdiğini söyledi.

ALANYA VE SİDE

Bu dönemde en çok tercih edilen lokasyonların ise sırasıyla Bodrum, Alanya, Side ve Kemer olduğunu vurgulayan Kaan Karayal, "Yaptığımız araştırmaya göre, Bodrum'un daha çok bekarlar, Alanya ve Side'nin ise uygun fiyatları nedeniyle çoğunlukla çocuklu aileler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz" diye konuştu. Karayal, bayram haftasında tatilcilerin boş oda bulmakta, otelcilerin ise talebi karşılamakta zorlandıklarını ifade etti.

BOŞ ODA KALMADI

Bayram haftası için yurtiçindeki tatilini erken rezervasyon döneminde alan misafirlerin son dönemde satın alan misafirlere göre ortalama yüzde 40 tasarruf ettiklerini belirten Karayal, "Bayram haftasında yurtiçinde gecelik kişi başı konaklama maliyeti 400 TL civarındayken erken rezervasyon ile aynı dönemi 230 TL'den satın almak mümkün olabiliyordu" dedi.

KURBAN İÇİN ACELE EDİN

Pek çok tatilcinin bayram tatili rezervasyonunu son dakikaya bıraktığını ve oda bulmakta zorlandığını ifade eden Karayal, bu nedenle Kurban Bayramı'nda tatile çıkmayı düşünen misafirlerin rezervasyonlarını şimdiden yapmalarını önerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklu ailelerin tercihi Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN