Gazipaşa esnafı endişeli

Gazipaşa'da mahkeme kararı ile zincir marketlerin kurulması sonrası esnafın işleri düştü. Yenilerinin açılacağı söylentisi tedirginlik yarattı

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Gazipaşa'da geçen yıllarda belediyenin direnmesine rağmen mahkeme yoluyla açılan zincir marketler, esnafın işlerini olumsuz etkiliyor. Son zamanlarda açılmaya başlayan zincir marketlerin yeni şubelerinin açılacağı yönündeki iddialar ise esnafı tedirgin ediyor. Küçük marketler, zincir marketlerin açılmasından mağdur olan esnafın başında geliyor. Özyiğit Gıda sahibi Kemal Özyiğit, zincir marketlerin açılmasıyla birlikte, işlerin bitme noktasına geldiğini söyledi. İlçeye açılan zincir marketlerin esnafı mağdur ettiğini belirten Özyiğit, yetkililerin çözüm üreterek, ilçeye yeni zincir marketlerin açılmasını önlemesi gerektiğini bildirdi.

KÖYLÜ DE GİDİYOR

Yıldız Bakkaliyesi sahibi Erol Yıldız, günümüzde köylülerin bile alışveriş için zincir marketlere gittiğini belirtti. Zincir marketlerin açılmasıyla küçük esnafın işlerinin tamamen bittiğini anlatan Yıldız, "Biz ilk başta bizi etkilemez diye düşünmüştük. Ancak zincir marketlerden olumsuz etkilenen süpermarketler, fiyatlarını aşağı çekti. Bu da küçük marketlerin işlerinin bitmesine neden oldu. Yeni şubeler açılırsa halimiz perişan" dedi.

HALK SAHİP ÇIKMALI

Turan Zücaciye ve Gıda sahibi Hüseyin Turan ise ilçede simit satıcısından marketçisine ve manavına kadar herkesin olumsuz etkilendiğini belirterek "Büyük sermaye küçük sermayeyi götürüyor" derken, Gıda Toptancısı Muharrem Karasakal da şunları kaydetti: "Gazipaşalıların düğününe, cenazesine yerli esnaf mı geliyor, yoksa zincir marketlerin sahipleri mi? Bunu halkın iyi değerlendirmesi lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa esnafı endişeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN