'Tatköy Ortaokulu' başarıyı perçinledi

Korkuteli Tatköy'deki Ramazan Karabağır Ortaokulu SBS'de büyük bir başarıya daha imza attı. Yerleştirmede yüzde 95'e ulaşan okul, ek yerleştirmede yüzde 100'e ulaşmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu öğrencileri, 2013 SBS yerleştirme sonuçlarına göre yine büyük bir başarı elde etti. Ortaokul Müdürü Süleyman Karaca, sınavda çok büyük başarı elde ettiklerini, öğrencilerinin büyük bir kısmının istediği okullara rahatça girebildiklerini söyledi.

HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Karaca, yıl içerisinde yaptıkları çalışmaların amacına ulaştığını belirterek, "Öğrencilerimizin deneme sınavlarında ve Performans Takip Sınavı'nda il çapında aldıkları derecelerin tesadüf olmadığını, başarımızın sürekli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Okulumuz ilçemizin gurur kaynağı olmuştur" dedi. SBS'de okul olarak güzel başarılar elde ettiklerini dile getiren Karaca, "Okulumuzdan bu yıl 20 öğrencimiz SBS'ye girdi. Bu 20 öğrencimizden; 2'si Bucak, 3'ü Kumluca olmak üzere toplam 5 öğrencimiz fen liselerine, 3 öğrencimiz sosyal bilimler liselerine, 4 öğrencimiz Anadolu sağlık meslek liselerine, 3 öğrencimiz Anadolu liselerine, 2 öğrencimiz Anadolu imam hatip liselerine, bir öğrencimiz Anadolu öğretmen lisesine, bir öğrencimiz ise Anadolu ticaret meslek lisesine olmak üzere toplam 19 öğrencimizi istedikleri okullara yerleştirdik. Okulumuzun bu yılki SBS yerleştirme oranı yüzde 95 gibi gurur verici bir rakama ulaşmış bulunmaktadır. Bunun yanında 1 öğrencimiz de tercihinde yedek sırada bulunmaktadır. Onun da istediği tercihine yerleşmesi durumunda başarımız daha önce Korkuteli'de görülmemiş bir seviyeye ulaşarak yüzde 100 olarak gerçekleşecektir" dedi.

TARİFİ OLMAYAN MUTLULUK

Okul Müdürü Süleyman Karaca, tarifi mümkün olmayan bir mutluluğu yaşatan öğrencilerini kutlayarak "Gösterdikleri üstün başarılardan dolayı öncelikle kendilerine, anne ve babalarına, tüm zamanlarını ve enerjilerini büyük bir özveri ile öğrencilerimizin başarıları için harcayan öğretmen kadromuza ve personelimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tatköy Ortaokulu' başarıyı perçinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN