ATSO'dan Ankara çıkarması

ATSO Başkanı Budak ve yönetim kurulu üyeleri Ankara'ya giderek Gümrük ve Ticaret, Ekonomi ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanları'nı ziyaret etti

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ve yönetim kurulu üyeleri Ankara'ya çıkarma yaptı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı ziyaret eden heyet, ülke gündemi ve Antalya hakkında değerlendirmelerde bulundu.

NACE KODLAMASI

Heyeti kabul eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Antalya'nın turizm potansiyeli açısından zengin bir şehir olduğunu vurguladı. Bakanlık olarak ticaret erbabının pazarlama yapmasını kolaylaştıracak yoğun çalışmalar yürüttüklerine değinen Gümrük ve Ticaret Bakan Yazıcı, "NACE kodlaması çalışmasında Türkiye genelinde toplam 4 buçuk milyon ticaret erbabı bulunuyor. Önemli bir proje olan MERSİS denilen merkezi kayıt sistemi önemli bir projedir. Apartman yöneticileri dahil serbest ticaret erbabı herkes sistemden yaralanabilecek. Küçük ve orta boy işletmelerin kredi kullanımını kolaylaştıracak olan, yıl sonu itibariyle geçerli olacak 9 milyar lirayı esnaf ve sanatkarlar kullanılabilecek" dedi.

HIZLI TREN TALEBİ
Daha sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile bakanlık toplantı salonunda basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren heyet adına Başkan Budak, Yıldırım'a Döşemealtı halısı ile Geçmişten Günümüze Antalya Ticaret ve Sanayi Odası adlı kitabı hediye etti. Budak, daha sonra yaptığı açıklamada, nezaket ziyaretinde bulunduklarını ve Yıldırım'dan Antalya'ya hızlı tren yapılması talebinde bulunduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'dan Ankara çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN