Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Akaydın & Gedik

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Mustafa Akaydın & İlker Gedik ikilisinin Antalya'ya kazandırdıkları en büyük eserleri(!) Halkkart ile ilgili her geçen gün (hatta mahkeme safhasında dahi) bazı yeni gelişmelere şahit oluyoruz.
Yaklaşık 4 yıldır üstüne gidilerek, yazılıp çizilmesine rağmen Akaydın & Gedik hala Halkkart'ın arkasında durmayı sürdürüyorlar.
Bakmayın Büyükşehir Belediye Başkanı'nın "Hukuki bir bağımız kalmadı" demesine, çünkü bunun dışında ağızlarından tek bir harf çıkmıyor. Bir ara Akaydın bu konuda gaza gelip "Arkadaşlar yakında sizlerin karşısına çıkacaklar.
Umarım beni mahcup etmezler" diye bir şeyler gevelemişti ama, kim oldukları hala medya tarafından bilinmeyen/ görünmeyen Halkkart'çı arkadaşların Akaydın'ı mahcup ettikleri gibi, ortaya çıkmayarak, pek takmadıkları da kamuoyu önünde cereyan eden olaylar… Tabi, meraka mucip oluyor; acaba Akaydın & Gedik, neden bu kadar ısrarla Halkkart'ı savunmayı sürdürüyorlar? Buraya itirazı olan varsa bu muhteşem ikilinin açıklamaları ortadadır.
Bu noktada ister istemez şeytanın avukatlığı yapma durumu insanın beyninde yer ediyor.
Peki neden?
Başından beri Halkkart, yani şirketi A-Kent firmasının bugüne kadar gerçekleştirdiği işlemlerden Akaydın & Gedik haberdar mıdır, yoksa firma köpeksiz köyde değneksiz mi gezmektedir. Bir başka ifade ile A-Kent meydanı boş bulup ulaşım esnafı ile istediği gibi oynamakta mıdır?
Son çıkan bir haber ikinci şıkkı teyit eder nitelikte. Haber de şu: A-Kent mahkeme sürecinde bile ulaşım esnafı ile sözleşme imzalamaya devam ediyormuş, hukuken geçerli midir bilemiyorum ancak, yine de temkinli yaklaşmak gerekiyor. Çünkü, bugüne kadar bu muhteşem ikilinin A-Kent'i savunan demeçleri, hatta firma adına yapılmış izlenimini veren basın toplantıları göz önüne alınırsa, akla şu sorunun gelmemesi de mümkün değil: Ya bu sözleşme imzalama işi Akaydın & Gedik'in bilgisi dahilinde ise?… Tabi bunun bir suç teşkil edip etmediğine biz karar veremeyiz, mahkemenin takdiri geçerlidir.
Değinmek istediğim, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, günde ortalama 400 bin yolcunun taşındığı kent ulaşımının ücretlenmesi/ ücretlerin nerede toplandığı ve miktarının ne olduğu konusunda bulunduğu nokta nedir?
Yaklaşık 4 yıldır süren bu denklemin çözümünü Büyükşehir Belediyesi mi, A-Kent mi açıklayacaktır?
Bu kent için vahim olan bu sorunun yanıtıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Akaydın & Gedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN