Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO 2016 için 5 proje masada

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker EXPO 2016 Antalya ile ilgili hazırlanan 5 mimari projenin değerlendirildiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 24.8.2013
GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehdi Eker, EXPO alanının temel atma töreni için geldiği Antalya'da EXPO Antalya Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına da katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı öncesi yaptığı açıklamada EXPO 2016 Antalya kapsamında müşavir firmaca hazırlanan taslak halindeki 5 mimari projeyi değerlendireceklerini belirten Bakan Eker, EXPO 2016 Antalya bünyesinde inşaat sürecinin başladığını söyledi.

PROJE TARTIŞILDI

Evrensel Botanik Sergi Alanı'ndaki yol, drenaj ve gölet ile ilgili temel atma törenini gerçekleştirdiklerini belirten Eker, yönetim kurulu toplantısında da mimari projenin tartışıldığını ifade etti. Eker, "Sunulacak bu 5 projeden birini seçmek suretiyle uygulamada hangi projelerle karşı karşıya olacağız, onu belirleyeceğiz" diye konuştu. EXPO 2016 Antalya ile ilgili çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini anlatan Bakan Eker, toplantının değerlendirmesini ise sonra yapacağını bildirdi. Bakan Eker, daha sonra EXPO 2016 Sergi Alanı'na geçerek, su baskınlarını önleyecek sedde, sedde üstü yol ve EXPO göletinin temelini attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO 2016 için 5 proje masada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN