Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçeler'in yüzde 54'ü tamam

Giriş Tarihi: 24.8.2013

Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Gazipaşa ilçesindeki Gökçeler Barajı'nda incelemeler yaptı. Badak, barajın 2014 yılının Ekim ayına yetiştirileceğini ifade etti

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Gökçeler Barajı'nda incelemelerde bulunmak üzere Gazipaşa'ya geldi. DSİ Bölge Müdürü Turgay Özgür, DSİ Şube Müdürü Ahmet Ferhat Köseoğlu, DSİ Antalya Yeraltı Suları Müdürü Mustafa Akpınar, DSİ Bölge Müdür Muavini ve Barajlar Genel Müdürü Oğuz Kasap ile birlikte Kaymakam Muhittin Pamuk'u ziyaret eden Milletvekili Badak, ilçeye yapılan yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

HIZLI TREN MÜJDESİ
İlçenin yatırımları ve sorunları ile ilgili bilgi alan Milletvekili Badak, Kaymakam Pamuk'un, hızlı tren projesinin Gazipaşa'ya kadar uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki sorusuna ise "Gazipaşa Havalimanı'na kadar uzanan bir hızlı tren hattı var" dedi. Milletvekili Badak'n inceleme gezisine , Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Akşit'in de aralarında bulunduğu hkalabılık bir heyet katıldı.

100 KİŞİ ÇALIŞIYOR
İdari kadroyla birlikte 100 kişinin çalıştığı Gökçeler Barajı'ndaki incelemesi sırasında açıklama yapan Badak, "Baraj 40 yıldır beklemekteydi. Şuanda yüzde 54 gibi bir seviyeye gelmiş. 2014 yılının Ekim ayına kalmadan büyük ölçüde bitmiş olacak" diye konuştu.

START 26 AĞUSTOS'TA
DSİ Bölge Müdürü Turgay Özgür ise Gökceler Barajı sulama kanallarının yaklaşık 45 milyon liraya ihalesinin yapıldığını ve 26 Ağustos'ta işe başlanacağını müjdeledi. Özgür, işin 2 yıl gibi kısa bir sürede baraj inşaatıyla eş zamanda tamamlanacağını bildirdi. İnceleme heyeti, baraj şantiyesinde öğle yemeği yedikten sonra ilçeye geri döndü.

MALİYETİ 35-45 MİLYON LİRA
Badak, barajın 35-45 milyon liraya mal olacağını vurgulayarak şunları söyledi: "20 sene sürse 100 milyon liraya mal olurdu. 60 sene bizim çocuklarımızın çiftçilerimizin parası müteahhide gidiyordu. Onun cebine gitmiyordu ancak yıllara yayıldığı için işletme gideri oluyordu. Şimdi hem 3 seneden bitiyor, işletilmeye geçiyor. Çiftçilerimiz, vatandaşlarımız yararlanıyor, 60 milyon lirayla da başka baraj yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçeler'in yüzde 54'ü tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN