Eğirdir'de ortak askeri takbikat

Eğridir'de eğitim gören Afganistan ve Pakistan silahlı kuvvetlerine bağlı komandolar, Türk komandolarla ortak bir tatbikat gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 27.8.2013
Türkiye, Afganistan ve Pakistan cumhurbaşkanlıklarınca imzalanan protokol gereği, Isparta Eğirdir'de eğitim gören Pakistan ve Afganistan silahlı kuvvetlerinden elit komando subayları bir gösteri sergiledi. Afgan ve Pakistanlı 30 komando, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na bağlı Karaburun Özel Engel Parkuru'nda, su ve dağcılık engel parkurunun da aralarında bulunduğu 6 parkurda gösteri sundu. Komandolar parkurların tamamlanmasının ardından 76 metrelik Çok Amaçlı Kule'de fizyolojik kapasitelerini ve dayanaklarını sergiledi. Gösterilerin ardından tatbikata geçen komandolar, senaryo gereği, düşman hattında bulunan hidroelektrik santralindeki bir muhabere merkezinin imhasına yönelik operasyonu gerçekleştirdi ve zorlu görevlerini başarıyla tamamladılar.

EĞİTİM TAMAMLANIYOR
Türkiye, Afganistan ve Pakistan Arasında Ortak Tatbikat ve Kurs İcra Edilmesine Dair İşbirliği kapsamında Türkiye, Afganistan ve Pakistan cumhurbaşkanlıklarınca imzalanan protokol gereği, Pakistan ve Afganistan silahlı kuvvetlerinden elit komando subayları, 19 Ağustos'tan itibaren Isparta Eğirdir'de eğitim görüyordu. Eğitimin 28 Ağustos'a kadar süreceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğirdir'de ortak askeri takbikat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN